"У ЗНО цього року взяли участь понад 330 тисяч осіб", - Вадим Карандій

“У ЗНО цього року взяли участь понад 330 тисяч осіб”, – Вадим Карандій

У зовнішньому незалежному оцінюванні цього року взяли участь 336 тисяч 354 особи. Про це повідомив директор Центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Вадим Карандій на брифінгу в Укрінформі підбив підсумки щодо проведення ЗНО у 2018-му році.

“Цього року участь в ЗНО взяли 336 тисяч 354 особи, це значно більше, ніж умовно ми говорили про кількість випускників шкіл. Справа в тому, що цього року продовжено практику розширення впровадження державної підсумкової атестації осіб, які здобувають середню загальну освіту, не лише на школярів, а й на тих, хто здобуває освіту в закладах профтехосвіти та закладах вищої освіти, зокрема в коледжах», – проінформував він.

Карандій уточнив, що ДПА охоплювала лише українську мову.

«ЗНО в цьому році переслідувало дві мети – оцінювання за підсумками навчання в школі, здобуття загальної освіти. І друге – відбір вступників на навчання у закладах вищої освіти. Зокрема, на бакалаврські програми», – сказав Карандій.

Загалом у ЗНО з української мови взяли участь 323 358 осіб, або 97,1% від загальної кількості зареєстрованих; з історії України – 159 454 особи (94,4%); з математики – 106 4848 особи (95,1%).

Читати також:  Вартість пробного ЗНО буде різною в залежності від регіону

Із англійської мови ЗНО складали 83 963 особи, французької – 567 осіб, іспанської – 141 особа, німецької – 2 131 особа. З фізики складали ЗНО 20 836 осіб.

За словам голови УЦОЯО, фіксується збільшення кількості учасників ЗНО з певних предметів, таких як англійська мова, а також певний перерозподіл кількості учасників ЗНО з хімії, біології, географії, що зумовлено як умовами прийому на окремі спеціальності, так і уподобаннями самих вступників до вишів.

Із хімії складали ЗНО 19 671 особа, з біології – 76 535 осіб, з географії – 74 699 осіб.

«На ці три предмети – хімія, біологія, географія – найбільше вплинула позиція, зафіксована в умовах прийому – вступ до медичних ЗВО осіб, які за результатами ЗНО мали не менше 150 балів. Зокрема, з біології та хімії частка учасників ЗНО зменшилася, тому що ті слабкі випускники шкіл, які розуміли, що малоймовірно отримають результат 150 балів, не ризикували і подалися на інші спеціальності, обравши інші предмети. Зокрема, фіксується збільшення кількості учасників, які складали географію», – повідомив директор.

Більше 90% учасників цьогорічного ЗНО мовою тестів з різних предметів обирали українську.

«Суттєвим фактором є мова, якою здійснюється навчання, якою спілкуються випускники наших шкіл. Це не є результати якихось досліджень, це волевиявлення кожного окремого учасника ЗНО, тому що кожен мав право обрати групу предметів, зокрема математику, історію України, фізику, хімію, біологію, географію, – тією мовою, якою він проходив навчання в школі. 93% наших учасників ЗНО для проходження тестів з цих предметів обирали саме українську мову», – розповів Вадим Карандій.

Загалом, мовами тестів з цих 6 предметів були українська, російська, угорська, молдовська, польська та румунська.

Читати також:  Абітурієнти із села отримають пільги при вступі

Із математики більше 88% проходили тести українською, з історії України – 94,8%, з фізики – 88%, з хімії – 91,1%, з біології – 92,4%, з географії – 93%.

Він зазначив, що менше 90% використання української мови спостерігається в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Одеській областях.

Марта Лазарчук, Syla.news

Коментувати

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up