«Органічний» закон: Встановлені вимоги до органів сертифікації органічної продукції

«Органічний» закон: Встановлені вимоги до органів сертифікації органічної продукції

Відповідно до прийнятого Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», до 2 серпня 2019 року передбачається створення та введення в дію нового Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

Для включення до Реєстру органи сертифікації мають відповідати вимогам нового законодавства про органічне виробництво, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики.

Так, підприємства, установи чи організації сертифікації органічного виробництва повинні мати акредитацію відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» у сфері органічного виробництва або обігу продукції за однією або кількома з таких галузей – органічне рослинництво, органічне тваринництво, у тому числі птахівництво, бджільництво, заготівля органічних об’єктів рослинного світу, органічне грибівництво, у тому числі вирощування органічних дріжджів, органічна аквакультура, виробництво органічних морських водоростей, виробництво органічних харчових продуктів, у тому числі органічне виноробство, виробництво органічних кормів.

“Також підприємство має бути юридичною особою, зареєстрованою згідно із законодавством України, не бути оператором, мати належну матеріально-технічну базу та інші об’єкти інфраструктури, необхідні для виконання функцій із сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції, мати змогу підтвердити відповідний рівень компетентності персоналу у сфері сертифікації органічного виробництва або обігу органічної продукції”, – йдеться у повідомленні.

При цьому компанія повинна мати принаймні одного інспектора з відповідної галузі органічного виробництва та обігу органічної продукції, який працює на постійній основі.

Для включення у такий реєстр підприємства мають подати заяву, копію атестата про акредитацію, копію свідоцтва про реєстрацію підприємства, установи, організації чи їхнього підрозділу, копію статуту підприємства, установи, організації чи їхнього підрозділу, перелік співробітників та документи, що підтверджують рівень компетентності персоналу у сфері сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції.

Документи подаються до Мінагрополітики з дня введення в дію Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Рішення про внесення чи відмову у внесенні до Реєстру органів сертифікації приймається Мінагрополітики протягом 10 днів з дня отримання зазначених документів.

Коментувати

333 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up