Безпечних сигарет не існує: Уляна Супрун про технологію “нагрівання-не-горіння”

Безпечних сигарет не існує: Уляна Супрун про технологію “нагрівання-не-горіння”

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун та секретар Громадської ради при МОЗ Євген Гончар порівняли куріння звичайних сигарет із технологією “heat-not-burn”.

“Загалом за дев’ять останніх років (2008-2017) поширеність куріння в Україні скоротилася з 25,6% до 18,7%. Аналогічна тенденція спостерігається і в світі, що дає привід для оптимізму. Водночас виробники тютюнових виробів постійно винаходять різноманітні наукові та маркетингові технології, які могли б дозволити їм не зменшувати рівень продажів та прибутків. І одна з таких технологій – це “heat-not-burn” або “нагрівання-не-горіння”, – поділилась Уляна Супрун зі своїми читачами у Facebook.

За словами міністра, основна відмінність технології “нагрівання-не-горіння” у порівнянні зі звичайними цигарками у тому, що вона начебто лише нагріває тютюн, не спалюючи його. Тому багато людей вважають, що це нівелює негативний вплив куріння.

Читати також:  Супрун: засмага жодним чином не сприяє здоров’ю

“Якщо промоніторити джерела заяв щодо зниження ризику або навіть користі для здоров’я від застосування такої технології, то ми побачимо, що вони базуються на дослідженнях профінансованих виробниками цих же продуктів”, – йдеться у повідомленні.

Натомість якісних незалежних досліджень, які б підтримували ці твердження, немає.

Вчені виявили, що відсутність горіння все одно не захищає від шкідливих сполук, які є у димі. Наприклад, різниця у вмісті деяких канцерогенів, таких як, формальдегід, акролеін є співмірною. Ефекту нагрівання цілком достатньо для виділення шкідливих речовин, які труять організм людини так само, як це відбувається під час куріння звичайної сигарети”, – стверджує Супрун.

Крім того, у тютюні, який люди курять за допомогою “нагрівання-не-горіння”, міститься нікотин у дозах схожих до звичайних цигарок. Це той самий нікотин, який викликає залежність та чинить негативний вплив на здоров’я.

Уляна Супрун наголосила, що безпечних способів курити не існує. Тому закликала не відтерміновувати рішення кидати цю смертельну звичку.

Syla.news

Коментувати

347 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up