Закон про нацбезпеку - стратегічний документ для нашої оборони і безпеки, - Оксана Юринець

Закон про нацбезпеку – стратегічний документ для нашої оборони і безпеки, – Оксана Юринець

Президент України Петро Порошенко заявив, що закон про національну безпеку України отримав схвальну оцінку і підтримку від всіх партнерів по НАТО та закладає стратегію реформування оборонного сектору держави. 

Про це президент повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Закон «Про національну безпеку України» закладає стратегію реформування оборонного сектору нашої держави. Він отримав надзвичайно схвальну оцінку і підтримку всіх наших партнерів по НАТО”, – йдеться у повідомленні. 

Член української делегації у Парламентській асамблеї НАТО Оксана Юринець підтвердила, що закон є дуже важливим для інтеграції України в НАТО.  Його положення узгоджені із фахівцями з багатьох країн, а також із Північноатлантичного альянсу. За її словами, це – стратегічний документ для нашої оборони і безпеки.

“Із головних змін, зокрема, призначення міністра оборони та його заступників з-поміж цивільних осіб. Передбачено і розмежування посад начальника Генштабу та головнокомандувача Збройних сил України. Українській розвідці відведено особливу увагу. Також уточнено повноваження Президента України щодо стратегічного керівництва Нацгвардією через Генеральний штаб ЗСУ під час воєнного стану”,- зазначила Юринець. 

Натомість член партії “Батьківщина” Ігор Луценко запевнив, що закон нічого не змінить. Він додав, що норми, за якими живе українське суспільство, “погано корелюють з текстами законів”.

“Треба буде прийняти ряд ще спеціалізованих законів, про СБУ, зокрема, щоб це нове законодавство якось почало впливати на реалії”, – зазначив депутат. 

Нагадаємо, 5 липня президент України Петро Порошенко підписав закон про національну безпеку України. Закон передбачає реформу сектора нацбезпеки і оборони у відповідності зі стандартами НАТО. Документом визначаються та розмежовуються повноваження державних органів у сферах національної безпеки і оборони. Також визначається система командування, контролю і координації операцій сил безпеки і сил оборони.

Зазначимо, США вітають прийняття нового закону України “Про національну безпеку”. Як заявила представник Державного департаменту США Хізер Нойерт, закон відповідає західним принципам і забезпечує основу для розширення взаємодії НАТО у збройних силах України.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

348 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up