"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)

“З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об’єктив”, — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ’Ю)

Ім’я 23-річної львів’янки Ірина Громоцької прогриміло у фотоіндустрії. Світлини, зроблені  дівчиною – серед десяти фіналістів конкурсу від Adobe — Rising Stars of Photography-2018. Проекти Ірини зосереджені довкола прав жінок, і вона сподівається використовувати свою роботу, щоб показати, як живуть жінки, їхню повсякденну боротьбу, а також їхні щасливі моменти. Більше про своє життя, роботу та творчість дівчина розповіла у інтерв’ю для Syla.news.

"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)

 

— Розкажіть про себе. Чим ви зараз займаєтеся і як довго фотографуєте? 

Я завжди цікавилася фотографією, але, мабуть, все це було несерйозно, поки я близько трьох років тому не купила собі фотоапарат. Досі вчуся, стараюся більше і більше працювати.

— Де ви вчилися фотографувати?

Моїм вчителем були відеоуроки на Youtube. Зараз таке життя, коли все, що тобі потрібно можна знайти в Інтернеті, там є “мільйони” лекцій.

— Як ви потрапили до фіналу конкурсу Rising Stars of Photography-2018?

Прокинувшись зранку, побачила довгий та дивний лист, що прийшов на пошту мого сайту-портфоліо. У повідомленні йшлося про те, що мені треба пройти пройти співбесіду по телефону щодо конкурсу Rising Stars of Photography 2018. Направду, спочатку я подумала, що це жарт, адже нікуди не надсилала жодних заявок. Проте все-таки пройшла співбесіду і близько двадцяти хвилин розповідала про своє життя та любов до фотографій. Крім того, надіслала п’ять, на мою думку, найкращих фотографій. Зараз на сайті опублікована одна з них— знімок двох жінок в національному одязі, зроблений в китайській провінції Юньнань. Зрештою, дівчина-інтерв’юер відповіла, що тепер треба чекати на результати. Дочекавшись, дізналася, що увійшла в десятку фіналістів конкурсу.

— До фіналу конкурсу також пройшли фотографи з Південної Африки, США, Німеччини, Данії, Індонезії та Ефіопії. Як оцінюєте їх роботи? 

Всі роботи мають щось унікальне. Загалом вони дуже мені сподобалися, особливо дівчина з Африки, Gabriella Achadinha, що фотографує своїх подруг та знайомих. А ще фото 16-річного хлопця Michael Theodric з Індонезії.

"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)Фото Michael Theodric – age 16, Indonesia

— Що ви любите фотографувати? Яким є ваш “стиль”?

— Найбільше подобається фотографувати жінок та дітей. З ними легше знайти спільну мову через об’єктив, ніж з чоловіками. Дуже подобається портретна фотографія, але крім того, люблю вуличну фотографію і фотожурналістику загалом. Можливо, моїм стилем і є той мікс та намагання зробити фотожурналістику красивою. Я так люблю, коли на фотографіях є справжні емоції, коли щось відбувається, зловити момент, коли час зупиняється.

"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)

"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)

— Чим ви займаєтеся зараз? Чому присвячуєте найбільше часу? 

Буквально вчора закінчила роботу на Wiz-Art — щорічному міжнародному фестивалі короткометражних фільмів у Львові, де була одним з організаторів, а саме гостьовим координатором. Зараз працюю з документами фестивалю. Постійно працюю на зйомках. А ще цього року вступила на магістратуру до Школи журналістики Українського католицького університету.

"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)

— Чим плануєте займатися в житті у майбутньому? 

За свої 23 роки я встигла присвятити багато часу організаційній роботі, тому тепер знаю точно, що не отримую від цього задоволення. Дуже хочеться пов’язати майбутнє з фото та відео.

— Що вас надихає? 

Найбільше мене надихають роботи інших людей, але крім того, це звичайні моменти. Інколи йду і бачу, що як гарно падає світло і тоді думаю: треба обов’язково зловити такий момент. Мені дуже подобаються фотографії Стефані Сінклер, вона має дуже класний проект “Надто молода, щоб одружитися”, де досліджує проблему того, що маленьких дівчаток у малорозвинутих країнах швидко видають заміж. Вона робить неймовірно круті фотографії. Проте загалом є дуже багато фотографів, як чоловіків, так і жінок, роботи яких мене надихають і подобаються.

"З жінками та дітьми легше знайти спільну мову через об'єктив", — Ірина Громоцька (ІНТЕРВ'Ю)Фото Стефані Сінклер

— Дякую за розмову. Нових творчих звершень!

 

Розмовляла Світлана Небилович

Syla.news 

 

Коментувати

523 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up