З'явився штучний інтелект, що діагностує хвороби очей раніше лікарів

З’явився штучний інтелект, що діагностує хвороби очей раніше лікарів

Підрозділ Google DeepMind розробив нейромережу, яка по знімку сітківки може визначити 50 різних очних захворювань. Представники компанії запевняють, що система працює швидше за людей нарівні із досвідченими лікарями.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на The Next Web.

Такого результату вдалось досягнути завдяки комбінації двох нейронних мереж для аналізу оптичної когерентної томографії, які представляють собою тривимірні зображення очей. Спочатку мережа сегментації аналізує сканування оптичної когерентної томографії для зіставлення різних типів тканини ока, а також будь-яких симптомів захворювання очей, з якими стикається. Потім мережа класифікації переглядає цю карту, щоб діагностувати стан пацієнта та рекомендувати лікування.

Компанія додала, що нова система дасть клініцистам уявлення про те, як працюють нейронні мережі. Люди зможуть не просто взаємодіяти із чорним ящиком, який видає результати аналізу. З її допомогою можна буде переглядати карти, створені під час сканування оптичної когерентної томографії, а рекомендації щодо напрямків виражатимуться у процентах, аби медики відчули впевненість системи в її результатах.

Незабаром штучний інтелект може бути задіяний, щоб скоротити час, який витрачається лікарями на ручне дослідження сканування оптичної когерентної томографії, і запобігти затримкам при діагностиці чутливих до часу проблем.

За даними лікарні Moorfields Eye у Великобританії, близько 285 мільйонів людей у всьому світі страждають від різних порушень зору , тому розробники запевняють, що безліч очних яблук можуть отримати користь з технології DeepMind.

Syla.news

Коментувати

340 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up