Відтепер гроші на ремонт доріг виділятимуть з Дорожнього фонду - Гройсман

Відтепер гроші на ремонт доріг виділятимуть з Дорожнього фонду – Гройсман

У 2018 році половина податків від акцизного збору і ввізного мита на пальне, імпортні машини і шини потрапляють в Дорожній Фонд. З 2019 року туди направлять 75%, а в 2020 році 100% цих зборів.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у Facebook.

“Раніше гроші на ремонт доріг виділялись за принципом “що в бюджеті залишилось, те й передали”. З 2018 року в Україні запрацював Дорожній фонд. Тепер принцип розподілу грошей на українські дороги кардинально інший”, – йдеться у повідомленні. 

У 2018 році половина податків від акцизного збору і ввізного мита на пальне, імпортні машини і шини одразу надходить у Дорожній Фонд. З 2019 року туди направлять 75%, а в 2020 році 100% цих зборів.

Повідомляється, що близько 60% коштів Фонду виділятиметься на дороги державного і міжнародного значення – стратегічні траси та шляхи між обласними центрами. Це – близько 50 тис км.

35% грошей Фонду відійде на допомогу місцевій владі для ремонту регіональних доріг.

Крім того, Гройсман повідомляє, що завдяки децентралізації на місцях вже є великий ресурс для дорожніх проектів.

Після створення Фонду за більшу частину доріг України, тобто близько 120 тис. км, відповідатиме місцева влада. 5%, що залишились, будуть витрачені на заходи дорожньої безпеки.

Раніше виконувач обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак на своїй сторінці у Facebook зазначав, що “без жорсткого контролю, фотофіксації, дуже високих штрафів – перемогти проблему жахливих ДТП на дорогах неможливо”.

“За часів мого керівництва Міністерством інфраструктури Польщі паралельно із масшабним будівництвом доріг ми запровадили жорсткі штрафи та жорсткий контроль за швидкістю. Це мало результатом дуже суттєве зменшення ДТП на дорогах – а, відповідно, травмованих та загиблих”, – зазначив Славомір Новак у Facebook. 

Він додав, що лише за три роки за допомогою системи безпеки на дорогах Польщі смертельність від ДТП зменшилась на 15 %.

Syla.news

Коментувати

326 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up