У Нацгвардії розповіли про співпрацю із Латвією та участь українців у міжнародних юнацьких змаганнях Baltic Guard-2018 (ІНТЕРВ'Ю)

У Нацгвардії розповіли про співпрацю із Латвією та участь українців у міжнародних юнацьких змаганнях Baltic Guard-2018 (ІНТЕРВ’Ю)

У Латвії розпочалися міжнародні юнацькі змагання Baltic Guard-2018. Діти гвардійців з різних регіонів країни, які представлятимуть Україну на змаганнях, вже прибули до селища Малпілс, що у Латвії. У змаганнях цього року традиційно візьмуть участь 130 підлітків віком від 14 до 19 років з Латвії, Литви, Естонії, Великобританії та Республіки Польща. Міжнародний літній табір триватиме з 13 до 17 серпня. Детальніше про першу участь українців у міжнародних змаганнях з військово-патріотичного виховання розповів начальник відділу інформаційної підтримки Національної гвардії України Віктор Голумбевський спеціально для Syla.news.

Скільки дітей відправили на змагання від України?

Двадцятеро. Це є хлопці і дівчата. Всього у змаганнях з шести країн беруть участь 130 дітей.

Діти якого віку можуть стати учасниками військово-патріотичного табору?

Вік від 13 років. Нашому наймолодшому учаснику 13 років. А найстаршим – 19.

Які критерії відбору встановлені для участі у змаганнях?

Критерії відбору висувала Латвійська Республіка. Загалом у змаганнях беруть участь діти військовослужбовців Національної гвардії України, які були поранені і навіть діти загиблих під час бойових дій на сході. Але родзинкою цього відрядження дітей стало те, що у нас там шість представників Луганської області. Це – п’ять кадетів з Луганського військового ліцею міста Кримінна і один представник з міста Лисичанськ – Іван Мустафа – наймолодший учасник змагань. Йому всього лише 13 років. За правилами відбору участь у змаганнях можуть брати діти старше 13 років, проте латвійський посол дав дозвіл включити Івана до команди, адже він є так званою “зірочкою” Луганської області, гарно співає, учасник багатьох фестивалів тощо. Тобто шість дітей, окрім 14, які є дітьми раніше згаданих військовослужбовців Нацгвардії, є представниками Луганської області.

Скільки років існують міжнародні змагання з військово-патріотичного виховання в Латвії?

З 2012 року.

Чому Україна лише цього року вперше приєдналася до змагань?

Справа в тому, що з початком подій на сході Латвійська Республіка активно долучилась до питань співпраці з Національною гвардією України, з питань забезпечення і проведення гуманітарних проектів. У нас було дуже багато проведено заходів з надання допомоги латвійською стороною у сфері гуманітарної допомоги за програмою цивільно-військового співробітництва в зону Луганської та Донецької областей. А пізніше в питаннях співпраці латвійці запропонували нам відпочинок у Латвії для дітей поранених або загиблих військовослужбовців. У минулому році ми возили дітей на відпочинок. У цьому році ми знову їздили туди відпочивати, десь у червні місяці. А пізніше вони нам запропонували взяти участь у цих міжнародних змаганнях. Це діти, з якими займаються військово-патріотичним вихованням. Ми співпрацюємо із латвійською організацією патріотичного виховання, якою опікується Міністерство оборони Латвії. Тому вони вирішили винести такий пілотний проект змагань, в яких запропонували взяти участь юнакам з України. Звичайно, ми проводили з дітьми спеціальний підготовчий тижневий курс на базі Золочівського навчального центру. Нам надіслали спеціальну програму, де був перелік вправ, з якими дітям необхідно було ознайомитись до змагань. Наприклад, топографія, медична підготовка, елементарна вогнева підготовка і різні фізичні вправи.

Яка мета змагань?

Згідно з умовами цих змагань, діти не виступають окремо, як представники якоїсь певної країни. Справа в тому, що там буде представлено шість команд – Латвія, Литва, Естонія, Великобританія, Польща та Україна. Коли вчора розпочались ці змагання, то всіх дітей поділили і зробили інтернаціональні команди, тобто у кожну з шести команд входить по два представники від країн-учасниць. Діти будуть боротись не за відстоювання своєї країни, а за відстоювання тієї команди, в якій вони опинились. В результаті кожна команда отримала свою назву, свій прапор.

Як пройшов перший день змагань?

В перший день змагань було урочисте відкриття, був президент Латвійської Республіки, який привітав учасників, поспілкувався з дітьми. Діти отримали завдання, їх розбили на команди, і вони створювали назву своєї команди, прапор, були виконані перші психологічні вправи на поєднання колективів, адаптацію на комунікаційному рівні. Сьогодні відбуваються представлення країн. Кожна юнацька делегація має представляти свою країну у презентації, яка наперед підготована. Презентація має бути англійською мовою. Крім того, вони мають представити хореографічний номер від своєї країни, пісню. У презентації мають розповідати про прапор, герб, територію своєї країни тощо. Наразі ми стежимо через “Фейсбук”, що вони там роблять.

Чи потрібен був дітям дозвіл від батьків на участь у змаганнях?

Це не було примусово. У нас було відповідно підготовлене звернення до батьків-військовослужбовців, які продовжують проходити службу або батьки, які, на жаль, загинули. Тобто брали всіх, хто виявив бажання, тому вони й були включені у список учасників. Ми також розуміємо, що все-таки серпень місяць і дітям скоро в школу, тому у нас був резерв – три чи чотири людини, на той випадок, якщо хтось відмовиться від участі. Вимога латвійської сторони – це 20 дітей. Ну от і 20 дітей якраз поїхало на змагання. Ми також забезпечили їм попередню підготовку протягом тижня на базі нашого  навчального центру, де наші інструктори проводили заняття кожен за своїм профілем.

Тиждень – це не замало для фізичної та психологічної підготовки?  

Може, й замало, адже в західних країнах, якщо брати ту ж Латвію, Литву, Естонію – там більше часу витрачають на підготовку. У нас просто було не дуже багато часу на це. Проте ми проводили фізичну підготовку, наші діти бігали крос, проходили навчання з орієнтування на місцевості і показали доволі високі результати. Нас взяли на змагання через співпрацю Нацгвардії з латвійською стороною, тому нашим дітям легше побороти бюрократичні перепони. Подивимось, якщо наші діти їм сподобаються і все буде нормально, то, можливо, ми станемо постійними учасниками міжнародних юнацьких військово-патріотичних змагань у Латвії. Під час табору учасники також візьмуть участь у вікторинах, спортивних іграх, практикуватимуть орієнтування на місцевості й змагатимуться в різних дисциплінах, як-от: скелелазіння, стрільба, надання першої медичної допомоги тощо.

Як давно Нацгвардія співпрацює з латвійською стороною?

Не один рік. Ми вже досить довго контактуємо. Вже десь четвертий рік поспіль.

Як Латвія допомагає Україні?

Латвія надає Україні велику допомогу. В плані гуманітарного забезпечення Луганської і Донецької областей, цивільно-військового співробітництва латвійська сторона нам дуже допомагає. Близько 150 тонн гуманітарної допомоги Латвія направила в Україну. І завдяки співпраці з Національною гвардією України, ця допомога дійшла до всіх мешканців, які її потребували.

Що саме входить у гуманітарну допомогу?

Різні речі – одяг, іграшки, канцелярські приладдя, постільна білизна, теплі речі, засоби гігієни тощо. Тобто елементарні речі, які необхідні у побуті. Останній раз ми доставляли в червні гуманітарну допомогу в Луганську область у місто Миколаївка. У місцевій лікарні Луганської області було передано від Латвії 7 чи 9 медичних ліжок, які використовуються для реанімації тощо. Тому у нас з Латвією тісна співпраця та допомога. Така співпраця почалася вже після анексії Криму і початку війни на сході. До того була менша і не така активна допомога.

Як зазначили у Нацгвардії, змагання триватимуть до 17 серпня. Тоді на церемонії закриття нагородять кращі команди. Також на заході буде присутній міністр оборони Латвійської Республіки Раймондс Бергманис.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

 

 

Коментувати

384 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up