На світовому форумі українознавчих шкіл дефілюватимуть учителі з 36 країн світу

На світовому форумі українознавчих шкіл дефілюватимуть учителі з 36 країн світу

Вперше за часи Незалежності на Львівщині відбудеться Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, що триватиме впродовж 17 – 22 серпня.

У Формі братимуть участь понад 200 учасників із 36 країн з усіх континентів світу. Локацією проведення заходу стане головний корпус Національного університету “Львівська політехніка”.

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська розповідає, що інститут організовує такий форум за підтримки дуже багатьох осіб та організацій, оскільки родина, церква та школа є основними чинниками, які визначають українців закордоном.

«Не буде школи – не буде української церкви, не буде української діаспори. Буде українська діаспора – буде сильніша українська держава. А це, в свою чергу, активна підтримка і лобіювання наших інтересів на найвищому рівні. Український вчитель є усюди. І ті посили, які вони привезуть із собою після форуму, радіють в інші середовища країн проживання. Це надзвичайно потужний посил для суспільства в цілому – важливість ролі українського вчителя, яка виховує для нас, для України, наших майбутніх симпатиків і людей, які організовуватимуть різну співпрацю».

Організатори зазначають, що цей форум стане майданчиком для професійної та особистої комунікації, спільних дій та міркувань. А ще – початком розробки дорожньої карти, якою рухатиметься в майбутньому, творячи нову українознавчу школу.

“Форум складатиметься із двох частин. 17 травня – V Міжнародна конференція “Українська мова у світі”, де на обговорення виноситимуться питання стандарту іноземної мови як іноземної, а це дуже важливо, бо це те, чим зараз займається держава — популяризація української мови для іноземці на зовні. І друга частина зветься ” Лабораторії творчих ідей” — ціла серія майстер-класів, інтегрованих уроків тощо, що триватиме з 18 до 22 серпня”, — каже Ірина Ключковська.

На форумі презентуватимуть перше соціологічне дослідження, проведене працівниками Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою щодо стану та потреб сучасної українознавчої школи за кордоном.

У межах заходу відбудеться перше у світі, дефіле українських учителів із 36 країн світу у національному одязі від дизайнера Людмили Сєдової. Окрім того, наголошують організатори, учителі долучаться до концерту «Українська пісня» на стадіоні «Арена Львів».

Також для них організують поїздку на Яворівщину, де відбудеться майстер-клас з виготовлення яворівської іграшки.

Syla.news 

 

 

Коментувати

296 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up