Карпатська змія атакує. На Львівщині за останню добу постраждало двоє людей

Карпатська змія атакує. На Львівщині за останню добу постраждало двоє людей

За останню добу, 13 серпня, на Львівщині внаслідок укусу змії постраждало двоє чоловіків. Лікарі попереджають про активність плазунів у спекотний сезон. Протиотрути від укусів – не вистачає.

13 серпня о 16:45 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що в реанімаційне відділення Сколівської центральної районної лікарні поступив чоловік, 1980 року народження, житель села Ялинкувате Сколівського району. Постраждалий надійшов до медичного закладу із діагнозом «укус змії правої стопи».

Наразі у Центральній лікарні повідомили, що хворий знаходиться у стабільному стані середньої важкості. Він проходить спеціальну терапію.

“Ми проводимо інфлюзійну та протинабрякову терапію, однак основним у лікуванні є пройм антикоагулянтів, венатоніків та антибіотикова терапія. В нас є одна доза полівалентної індійської сироватки проти зміїної неспецифічної, в переліку якої є десять змій. Застосовується вона лише у важких випадках”, – пояснила Наталія Козак, лікар-анестезіолог Сколівської центральної районної лікарні.

Вона також додала, що ліками від укусів лікарня забезпечена не повною мірою, тому дещо хворим доводиться докупляти за свій кошт.

“Дещо забезпечується пацієнтами, дещо – лікарнею. Тому що всього у повному об’ємі немає. Наприклад, антикоагулянтів. Є дешевші – гірші, а щоб кращі, пацієнт мусить придбати самостійно”, – пояснила Наталія Козак, лікар-анестезіолог Сколівської центральної районної лікарні.

Цього ж дня о 20:45 надійшло повідомлення із Жовківської центральної районної лікарні, про те, що в хірургічне відділення надійшов чоловік, 1966 року народження, з діагнозом − укус змії в палець правої стопи. Чоловік – житель села Пристань Сокальського району. Наразі не відомо в якому стані перебуває хворий.

Лікарі пояснюють, що в літню спеку часто надходять потерпілі від укусів змій. Так, у Сколівській районній лікарні повідомили, що цього року ця кількість коливається в межах двадцяти випадків на тиждень.

Час лікування залежить від виду змії, місця укусу та опорної здатності організму людини. Однак в середньому лікування триває від одного до трьох тижнів.

Найбільше лікарі радять остерігатись карпатської змії. Вона найбільш поширена на території Львівщини, тому  вона може зустрічатись як у лісах, так і біля житлових будинків.

Наталія Козак, Syla.news

 

Коментувати

406 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up