В Буську після реконструкції відкрили церкву, в якій правив Омелян Петрушевич

В Буську після реконструкції відкрили церкву, в якій правив Омелян Петрушевич

Сьогодні, 12 серпня, в Буську, що на Львівщині, відбулось відкриття церкви святої Параскеви – пам’ятки архітектури національного значення.Повідомляє прес-служба ЛОДА.

“Значення реставрації цієї архітектурної, культурної, духовної пам’ятки просто безцінне. Це місце завжди збирало багато людей”, – наголосила т.в.о. директора департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.
Зазначимо, що церква є унікальною пам’яткою дерев’яної сакральної архітектури, в якій правив батько відомого українського діяча президента ЗУНР Євгена Петрушевича – отець Омелян Петрушевич.

Як відомо, церква святої Параскеви — дерев’яна сакральна споруда, розташована в історичному передмісті Довга Сторона у північно-східній частині міста. Храм внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення. Храм зведено за канонами народної архітектури галицької школи. Це дерев’яна двозрубна одноверха церква, побудована з соснових брусів. Належить до рідкісного типу центричних споруд, що нагадують своєю планово-просторовою структурою ротонду. Центральний восьмигранний зруб витягнутий по осі схід-захід, до нього зі сходу примикає гранований пятистінний зруб. Центральний об’єм перекритий восьмигранним шатровим верхом, який поставлено на восьмерик з двома заломами і завершено сліпим ліхтарем. Центральний і східний зруби оточені піддашшям на приставних кронштейнах. Покриття ґонтове. Хори розміщені в центральному зрубі над аркою.

Коментувати

311 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up