У Буську завершується археологічний сезон

У Буську завершується археологічний сезон

У Буську на території міського парку археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом наукових співробітників Петра Довганя та Наталії Стеблій завершує свою роботу.

Про це повідомляє Буське радіо.

Цього року у розкопках взяли участь 22-є студентів львівського університету. Проте час їх практичних занять вичерпався і, як завжди, до розкопок активно долучились члени товариства “Бужани”.

У Буську завершується археологічний сезон

Підсумовуючи наукові роботи в цьому сезоні, Петро Довгань розповів, що метою цьогорічних досліджень було віднайти фундамент старовинної церкви, котра була у Буську в середині XII століття. На жаль, фундаменту ще не знайшли.

У Буську завершується археологічний сезон

Знахідкою сезону Петро Довгань вважає бойову сокиру XII століття, бо зброю зазвичай вдається знайти на цій території вкрай рідко. Серед розкопок знайшли також залишки стародавнього житла бужан XI століття та господарські ями – давні холодильники, у яких зберігали їжу. А також – частину великої печі та долівку У Буську завершується археологічний сезонжитла.

Знайшли ще чотири поховання. Як виявилось згодом, саме вони є межею західного краю першого християнського поховання бужан.

У Буську завершується археологічний сезон

Серед інших знахідок – скляні браслети, церковні цвяхи, кістяні вироби, писало та кістяне лощило.

Syla.news

Коментувати

312 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up