Сьогодні — міжнародний день шульги

Сьогодні — міжнародний день шульги

У всьому світі 13 серпня відзначають Міжнародний день шульги. Шульгами називають людей, які використовують ліву, а не праву руку для повноцінної роботи.

Досі вчені не з’ясували причину того, чому люди народжуються шульгами. Правші мають домінуючу ліву півкулю, а за діяльність шульги відповідає права півкуля головного мозку. Ліва півкуля мозку контролює праву руку і ногу, а права півкуля – ліву ногу та руку. Відомо що, між ними є різний перерозподіл функцій.

Права півкуля регулює конкретно-образну діяльність – зорове, слухове сприйняття, розпізнає запах і колір, ліва — відповідає за розвиток аналітичного мислення, формування мови, навичок читання і письма.

Відзначення цього дня започатковано ще у 1992 році з ініціативи Британського клубу ліворуких. Ще у 1980  році у США люди відстоювали права ліворуких мітингами, виступаючи на захист звільненого поліцейського Франкліна Вінборна, який носив кобуру ліворуч, хоча за статусом мусив носити її праворуч.

Відзначення Міжнародного дня шульги покликане привернути увагу суспільства до проблем, з якими доводиться стикатися ліворуким. Наприклад, перенавчання писати правою рукою дітей учителями чи батьками.

Серед шульг є чимало знаменитостей:  композитори Вольфганг Амадей Моцарт, Сергій Прокоф’єв, Сергій Рахманінов, Людвіг Ван Бетховен, художники –  Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель Санті, Пікассо і Рубенс , вчені – Альберт Ейнштейн, Нікола Тесла, Ісаак Ньютон, Нікколо Паганіні,  Людвіг ван Бетховен, Чарлі Чаплін, Фрідріх Ніцше, Степан Бандера. З-поміж наших сучасників шульгами є Білл Гейтс, Пол Маккартні, Вуді Аллен, Барак Обама, Білл Клінтон, Мілла Йовович, Олег Блохін, Святослав Вакарчук та багато інших.

На Русі до лівшів ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах маленьких шульг переучували в обов’язковому порядку.

Існує кілька версій виникнення самого слова “лівша”. Так, в англійські словники це поняття прийшло зі спорту – термін з’явився для позначення боксерів, що частіше використовують при ударі ліву руку.

Психологи стверджують, що якщо раніше шульг намагалися перевчити, то тепер тенденція змінилася.

В коментарі для Syla.news психолог Олена Прихода розповідає: звже два роки не стикається з ситуаціями, коли дітей-шульг переучують писати правою рукою.

“За останні п’ять років, можливо, іноді такі випадки спостерігалися, але за останні роки моєї практики я не стикалася з таким. Таке переучення негативно впливає на дитину, це можна прирівняти до насильства. Тобто, коли дитину переучують писати правою, а не лівою рукою, нав’язують думку про те, що він не такий як всі, тим самим принижують його”. 

За спостереженням психолога, упродовж останніх кількох років шульг стало більше.

“Перше — тепер, як на мене, шульг стало більше. Можливо, це пов’язано з тим, що на них не впливають як раніше.  І друге — зараз дуже багато людей однаково можуть добре працювати як лівою, так і правою рукою. 

Крім того, додає, що особливістю шульг є їхня емоційність. Ліворукі є більш чутливими до світу, аніж праворукі. Вони більше орієнтуються на внутрішні відчуття.

Syla.news 

 

Коментувати

418 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up