Шанс, що ми отримаємо владу, підпорядковану московській доктрині, як ніколи великий, - Віктор Ющенко

Шанс, що ми отримаємо владу, підпорядковану московській доктрині, як ніколи великий, – Віктор Ющенко

Екс-президент України Віктор Ющенко вважає, що шанс отримати політичну владу, підпорядковану московській доктрині, сьогодні особливо великий. За його словами, це – найбільша трагедія для України в політичному вимірі. Про це йдеться в інтерв’ю “Української правди” на тему прийдешніх виборів, економічної ситуації в країні та ймовірної церковної автокефалії .

“Зараз найбільшою трагедією для України в політичному вимірі може бути те, що ми отримаємо зовнішнє московське керівництво українськими процесами на  найближчі 5-10 років. Шанс, що ми отримаємо політичну владу, яка буде підпорядкована московській доктрині, сьогодні як ніколи великий”, – так екс-президент відповів на питання, пов’язані із  “Новим курсом” Юлії Тимошенко. 

Як відомо, раніше Віктор Ющенко зазначав, що “у Путіна немає більш дестабілізуючого фактору в Україні, ніж Тимошенко”. Проте екс-президент відмовився відповідати персоніфіковано. Натомість тепер сказав, що за два-три місяці до виборів президента, “коли усушка-утряска пройде”, проясниться дуже багато нюансів.

“Найбільший наш ворог в нас самих. Найбільший механізм, який небезпечний, який приводить до реваншу московської політики, — неусвідомлений, байдужий або популістичний, або базований на демагогії політичний вибір декількох мільйонів українців”, – зазначив Ющенко. 

Продовжуючи тему президентських виборів, Віктор Ющенко запевнив, “щоб виграти наступний політичний сезон, треба зробити декілька обов’язкових речей кожному, хто планує балотуватись. Зокрема, “треба дати чітку відповідь на питання війни” та “визначитися, яким планом врегулювання війни ми живемо”.

Крім того, він зазначив, що інші два питання, які має владнати майбутній президент, це –  питання економічного плану та церкви.

“Ми зараз маємо валовий продукт 2 трлн 525 млрд грн. Динаміка його така: в 2014 році мінус 17%, в 2015 — мінус 14%, в 2016 році — плюс 1%, в 2017 — 2% приросту. Якщо ми будемо жити такими темпами, економічно, для того, щоб наздогнати 2013 рік, нам треба жити до 2032 року”, – прокоментував Ющенко. 

Щодо питання церкви Ющенко сказав, що Томос на автокефалію Україна отримає. Вже проведено декілька церковних нарад, затверджений порядок дня собору, проведений всесвітній православний собор, прийняті належні рішення.

“Того розколу, який планувався, чи формування окремої опозиції типу слов’янської церковної позиції — в значній мірі загроза відсунута. У Константинопольського патріарха сьогодні руки розв’язані. Все, що треба було зробити для консолідації світового православ’я, зроблено. Всі процедурні питання проведені”, – сказав він. 

Також Ющенко зазначив, що він не радив би вдруге йти на президентські вибори своєму куму Петру Порошенку, провівши паралель з 1999 роком.

“Весь Хрещатик стояв у палатках і на роботу президент їздив через демонстрацію всяких плакатів опозиції. У 1999 році Кучмі вдалося зайняти посаду вдруге, проте “навряд чи це вдасться Порошенку”, – додав Віктор Ющенко.

Syla.news

Фото – “Українська правда”

 

Коментувати

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up