"Санта-Барбара назавжди": що пов'язує львівський мікрорайон із каліфорнійською мильною оперою (ІНТЕРВ'Ю)

“Санта-Барбара назавжди”: що пов’язує львівський мікрорайон із каліфорнійською мильною оперою (ІНТЕРВ’Ю)

Упродовж двох тижнів у серпні 2018 та в лютому 2019 року у Львові австрійка Анна Барб’єрі працюватиме над своїм проектом “Санта-Барбара назавжди”-  документальним фільмом-розповіддю про зв’язок між львівською Сантою-Барбарою та американським однойменним серіалом із 1990-их. Детальніше про свій оригінальний авторський кінопроект Анна розповіла під час інтерв’ю для Syla.news.

"Санта-Барбара назавжди": що пов'язує львівський мікрорайон із каліфорнійською мильною оперою (ІНТЕРВ'Ю)

Що наштовхнуло вас на створення проекту “Санта-Барбара назавжди”?
Анна: У 2017  році вирішила взяти участь у літній школі Центру міської історії “Сихів: простори, пам’яті, практики”. Я пам’ятаю день, коли ми гуляли Сиховом. Ми проходили повз ринок “Шувар”  та багатоповерхівки і наблизились до торгівельно-побутового центру «Зубра». Тоді  мою реакцію можна було описати: “Вау! Це щось постмодерне”. Екскурсоводи пояснили мені, що це – Санта-Барбара, мікрорайон із подібною до каліфорнійського серіалу 1990-х архітектурою. Оскільки я вивчала архітектуру у Школі мистецтв Глазго, мені стало цікаво, як телебачення та медіа надихнули людей на створення простору, подібного до того, який вони бачили по телевізору. Тому, коли я дізналась, що у Центрі міської історії є грант, що дає можливість відвідати Львів та провести дослідження цієї теми, я представила її у школі мистецтв і мене всі підтримали. Це не покидало мої думки постійно.
В чому суть проекту?
Анна: Проект “Санта-Барбара назавжди” має на меті дослідити та зобразити сихівський “Зубра-центр”. Цей торговий комплекс отримав народну назву “Санта-Барбара” через свою архітектурну схожість з іспанським колоніальним стилем Каліфорнії. Історія “Зубра-центру” та його перейменування стане точкою відліку для вивчення питань ідентичності та переплетення архітектури і медіа.
Який зв’язок між львівської Сантою-Барбарою та каліфорнійською?
Анна: Я насправді ніколи не була у каліфорнійській Санті-Барбарі. Хоча безпосереднього очевидного зв’язку між ними немає, однак точно є уявний зв’язок через телебачення.  Адже люди, які, можливо, ніколи не були у справній Санті-Барбарі відчувають себе її частиною. Вони живуть у власній Санті-Барбарі і цей зв’язок існує завдяки світовим медіа.
Що включає ваше дослідження?
Анна: Я досліджую не лише архітектуру двох локацій, але й людей, що тут проживають. Я подивилась перший сезон серіалу і можу порівняти його із життям людей у Сихові: хтось поспішає додому, у когось є молодий чоловік, є повно історій про вбивства, забороненого кохання та сюжетних ліній. Кожного вечора я відвідую Санту-Барбару впродовж тижня і спостерігаю, що там відбувається. Я планую висвітлити це у моїх відеоматеріалах та есеях. Я просто намагаюсь порівнювати Санти-Барбари перебуваючи в період між сьомою та дев’ятою вечора.
Чи зустрічаються труднощі у роботі?
Анна: Так, в основному це технічні моменти. Часто після кількох годин зйомки у мене може розрядитись батарея у камері або ж закінчитись пам’ять на картці, адже я працюю самостійно.
Що ставляться місцеві мешканці до ваших досліджень?
Анна: Спочатку я дуже боялась, що люди не зрозуміють мене, адже я хочу проводити масштабні дослідження, що потребують заглиблення в життя мешканців. Я боялась, що люди неправильно мене зрозуміють, коли я попрошу їх впустити мене до своєї квартири, аби ознайомитись з інтер’єром та плануванням. Однак ще в перший день моїх зйомок до мене підійшов чоловік, який запитав чим я займаюсь та сам запросив мене відвідати його балкон, аби я змогла побачити територію згори. І це неймовірно. Всі львів’яни відкриті до діалогу та співпраці.
Як довго триватимуть ваші дослідження?
Анна: Окрім кількох тижнів збирання матеріалів улітку, я також планую повернутись до Львова взимку, аби подивитись на її вигляд в іншу пору року. Тоді ж я надіюсь домовитись про співпрацю із місцевими жителями, які б розповіли мені більше про Санту- Барбару та дозволили заглибитись в її життя.
Наталія Козак, Syla.news

Коментувати

454 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up