Міська рада Львова раптово помітила масштаби проблеми діяльності нелегальних заправок

Міська рада Львова раптово помітила масштаби проблеми діяльності нелегальних заправок

Виконавчий комітет Львівської міської підняв питання діяльності нелегальних заправок у місті. Відповідне звернення щодо перевірки таких станцій влада міста мала скерувати до Головного управління Державної фіскальної служби Львівської області наприкінці минулого тижня.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У п’ятницю, 10 серпня, міський голова Андрій Садовий заявив, що податкова перевірила лише дві незаконні автозаправні станції. Неперевірених лишилось ще вісім. Проте, як зазначав голова виконавчого комітету міськради, у Львові існує 16 таких заправок.

“Я читав, що податкова звернула увагу на дві заправки, які незаконні і без жодних дозвільних документів продають паливо. Але ще є 8, на які вони чомусь не звертають увагу.  Я би хотів, щоб від виконавчого комітету ми підготували звернення до усіх структур, яких це може стосуватись, в першу чергу, до податкової. Бо у нас місяцями діють незаконні заправки, без жодного дозвільного документу, без жодних чеків, а за кеш продають паливо, і податкова цього не бачить”, – сказав Андрій Садовий.

Відповідне звернення виконавчий комітет мав направити ще 10 серпня.

Голова Громадської ради при СБУ у Львівській області Галина Янко розповідає: боротьба з нелегальними заправками у Львові – це важливе і складне питання, за яким ховаються дуже серйозні речі та люди.

“Це звісно добре, що міська рада нарешті побачила, що у Львові є така проблема, як нелегальні заправки. Але чому вони так пізно це побачили? Ще два тижні тому це питання було піднято на апаратній нараді в Львівській облдержадміністрації перед всіма силовиками. Це питання висунув Синютка і більшість з присутніх його підтримали. Адже всі розуміють, що дуже серйозні речі повилазять і люди, які за цим стоять, також. Для мене це однозначна змова всіх, в плані того, що ці заправки існують, – як силовиків, так і місцевої влади”, – прокоментувала Галина Янко. 

Голова Громадської ради при Львівській ОДА Андрій Болюбаш розповів, що насправді нелегальних автозаправних станцій у Львівській області удвічі, а то й утричі більше, ніж назвала міська рада.

“Те, що виявила міська рада, – це 8 нелегальних заправок. За нашими підрахунками їх є вдвічі більше, а то й, я думаю, що втричі, якщо якісно попрацювати. Стосовно вимоги до ДФС, що начебто ДФС має вирішити це питання, це є неправильна постановка завдання, оскільки тут максимально задіяні  усі контролюючі та правоохоронні органи. До прикладу, надзвичайники, тому що це є пожежні норми, Держпродспоживслужба, тому що це є санітарні норми, контролюючі органи в сфері будівництва у Львівській області, оскільки вони накладають штрафи і ці штрафи немалі – близько 3 млн гривень”, – зазначив Андрій Болюбаш. 

Він також додав, що у підсумку не потрібно звертатись лише до Державної фіскальної служби, адже тут “потрібно залучати всіх, щоб вирішити це питання раз і назавжди”. З цією ініціативою Громадська рада звернулися до міського голови щодо створення координаційної ради з питань боротьби з несанкціонованими паливно-мастильними точками торгівлі. Він зазначив, що станом на сьогодні позиція задоволена, але конкретного плану ще не сформовано. Аналогічне звернення від громадської ради було сформовано 30 липня до голови ОДА Олега Синютки на апаратній нараді, який теж дав доручення ДФС вирішити це питання до 20 серпня.

“Ми об’єналися громадськими радами  СБУ, ДФС, громадською радою при ЛОДА, Нацкорпусу “Азов”, “Розвиток громади”, Спілка учасників АТО для того, щоб вирішити це питання. Більшість нелегальних заправок не мають дозвільних документів, жодних при чому. Наша позиція не має бути такою, що ми повинні їх закрити – ми повинні дати їм можливість легалізувати свою діяльність”, – прокоментував голова Громадської ради при ЛОДА. 

Він додав, що органи місцевого самоврядування повинні дбати про наповнення бюджету, а штрафні санкції – це понад 3 млн гривень. При чому 1/2 з них йде в державний бюджет і 1/8 – в місцевий. Проте важливо перевіряти, які це заправки і чи відповідає їх діяльність відповідним нормам, а не одразу легалізовувати.

З його слів, міська рада звернула увагу на цю проблему через її набуте масове значення. І наголосив, що кількість нелегальних АЗС у Львівській області сьогодні незліченна.

“Якщо рахувати по окружній, то ми нарахуємо найбільше 8 нелегальних АЗС. Якщо по області – то ця цифра незліченна. Але мені здається, що понад 30 – це як мінімум”, – додав Андрій Болюбаш. 

Сьогодні позитивна практика боротьби з нелегальними автозаправними станціями існує в Київській області, де голова Київської ОДА разом з мером міста повністю заборонили таку діяльність автозаправних станцій та конфіскували паливне устаткування. Юридичних осіб, які намагалися оскаржити рішення місцевої влади, правоохоронні органи притягнули до відповідальності.

Як зазначили у міській раді, на наступний виконком планується запросити керівництво податкової, щоб вияснити, “чому місяцями ніхто не бачить незаконні заправки, які за готівку продають пальне без акцизу”.

Раніше Syla.news повідомляло, що у Львові на таких заправках використовується понад 200 тонн паливно-мастильних матеріалів вартістю понад 5 млн гривень, що становить 0,05% від всеукраїнських витрат.

Ірина Пилипишин, Syla.news

Коментувати

457 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up