Медведчук може через суд заборонити показ фільму "Стус"

Медведчук може через суд заборонити показ фільму “Стус”

“Український вибір” оприлюднив заяву, в якій погрожує подати до суду, якщо у фільмі про Василя Стуса буде неправдива інформація про лідера руху Віктора Медведчука.

Про це йдеться у відповідній заяві на сайті руху “Український вибір“.

“Будь-яка людина, яку звинувачували за ст.62 КК УРСР, вважался “ворогом радянської влади” і з моменту свого арешту, була запрограмована на відповідний вирок. Роль адвоката, якого сама держава примусово притягала для участі у подібних справах, була незавидною і не мала суттєвого значення у заздалегідь відомому вироку”, – йдеться в повідомленні.

Також він назвав “брехливими” твердження про те, що Стус відмовлявся від послуг радянського адвоката і просив надати йому виключно “міжнародного адвоката”, залученого через організацію “Міжнародна амністія”.

“Це було заборонено чинним кримінально-процесуальним законодавством. Жоден компетентний орган України не знайшов у діях адвоката Медведчука порушень норм законодавства України, які діяли станом на 1980 рік”.

Там також вважають, що прем’єр Володимир Гройсман “здійснив цензуру та своїми діями втручається у творчий процес”. Адже, як відомо, напередодні очільник уряду доручив Мінкульту та Держкіно в максимально стислі терміни зібрати авторів фільму та громадськість, аби історія про Василя Стуса “була розказана чесно, правдиво, повністю і без перекручувань”.

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився.

“Український вибір” у своїй заяві закликає ЗМІ не розповсюджувати “неправдиву інформацію про Віктора Медведчука, а особам, які пов’язані зі зйомками фільму “Стус” утриматися від дій, направлених на її розповсюдження.

“Тому у випадку виходу в прокат фільму з неправдивою інформацією про Віктора Медведчука, я залишаю за собою право на відповідні правові дії, в тому числі направлені на заборону через суд демонстрації цього фільму”, – говорить адвокат лідера “Українського вибору” Ігор Кириленко.

11 серпня знімальна група фільму “Стус” оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участю адвоката Стуса Віктора Медведчука.

Нагадаємо, Віктор Медведчук – український політик, голова об’єднання “Український вибір”, якого ще з часів президентства Леоніда Кучми називають “сірим кардиналом” української політики, а також кумом Володимира Путіна.

Випускник юридичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка, Віктор Медведчук наприкінці 1970-их – на початку 1980-их років був призначеним державою адвокатом у процесах проти українських поетів Василя Стуса і Юрія Литвина.

Як пише BBC Україна,  сам Василь Стус, за деякими свідченнями, від адвоката Медведчука відмовився, а Юрій Литвин у своєму останньому слові у якості підсудного казав: “Пасивність мого адвоката Медведчука в захисті обумовлена не його професійним профанством, а тими вказівками, які він одержав згори, і підлеглістю: він не сміє розкривати механізму вчиненої проти мене провокації”.

Дисидент Євген Сверстюк також згадував: “Коли Стус зустрівся з призначеним йому адвокатом, то відразу відчув, що Медведчук є людиною комсомольсько-агресивного типу, що він його не захищає, не хоче його розуміти і, власне, не цікавиться його справою”.

Василя Стуса звинувачували в антирадянській агітації і пропаганді за ч. 2 статті 62 Кримінального Кодексу УРСР. В архівах збереглася стенограма із засідання суду, в якій адвокат Віктор Медведчук каже, що вважає “кваліфікацію його (Василя Стуса. – Ред.) дій вірною”.  Радянська влада засудила Василя Стуса до 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

Сам Віктор Медведчук пізніше заявляв, що не збирається “виправдовуватися із цього питання”, і наполягав, що спеціальна комісія з адвокатської етики перевірила його роботу як адвоката Василя Стуса.

“Якщо хтось думає, що я міг би врятувати Василя Стуса, то він або брехун, або ніколи не жив у Радянському Союзі й не знає, що це таке. Рішення за такими справами ухвалювалося не у суді, а в партійних інстанціях і КДБ. Суд лише офіційно затверджував оголошений вирок”, – казав політик.

Syla.news

Коментувати

411 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up