Експерт пояснив, чому за вихідні курс гривні впав на 11 копійок

Експерт пояснив, чому за вихідні курс гривні впав на 11 копійок

За вихідні 11-12 серпня Нацбанк послабив курс гривні до долара на 11 копійок. Відтак станом на 13 серпня курс гривні складає 27,24. 

Про це повідомляє Економічна правда.  Так, офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 31,21 гривні.

10 серпня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,29-27,33 гривні за долар. Економіст Андрій Новак зазначив, що за вихідні курс гривні знизився через “реалізацію плану штучної девальвації”.

“Вже два з половиною роки у нас немає економічно-фінансових причин для девальвації гривні, але вона відбувається. Це такий план керівництва країни, який зараз реалізовують. У нас немає причин для девальвації, тому що в нас відносно збалансована зовнішня торгівля”, – прокоментував експерт. 

Також він зазначив, що враховуючи масштабні зовнішні прямі валютні вливання, які ми отримуємо від наших економічних партнерів та заробітчан, зокрема, за минулий рік, за офіційними переказами становлять 9,3 млрд доларів.

“У підсумку ми маємо плюсовий зведений платіжний баланс. Тому при наявності відповідної курсової політики можна було б давно забезпечити стабільність курсу гривні”, – зазначив Новак.

Експерт додав, що курсова стратегія є прямо протилежна до девальвації гривні, про що вказано у держбюджеті за 2018 рік. Середньорічний курс на початок року встановлено в межах 29,3 гривні до долара, а на кінець 2018 року – 30,1 гривня за долар.

Водночас у Нацбанку запевняють, що зниженню курсу гривні сприяє низка інших причин. Зокрема, це активне проведення компаніями операцій з перерахування дивідендів за кордон. Регулятор пояснює, що з початку липня з цією метою було куплено майже 300 млн дол. США. Інша причина –  вихід нерезидентами з Облігацій внутрішньої державної позики України – з початку липня обсяг ОВДП в портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн.

Також зазначається, що на курсову динаміку минулого тижня впливали значні обсяги повернення ПДВ наприкінці місяця, що значно зменшує обсяг вільного продажу валюти, а також збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема зі сторони тіньового аграрного сектору у зв’язку з початком сезону.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

419 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up