Укрзалізниця вперше за 13 років з'єднає Литву та Латвію

Укрзалізниця вперше за 13 років з’єднає Литву та Латвію

Завдяки запуску потяга “чотирьох столиць” Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига країни Балтії з’єднаються повноцінним залізничним сполученням, яке було втрачено на початку 2005 року, коли був скасований поїзд Вільнюс-Рига.

Про це повідомляє Центр транспортних стратегій.

Єдиним поїздом, який наразі курсує між країнами Балтії, є електричка Рига-Валга, яка заїжджає з Латвії в прикордонне естонське місто. У Валзі пасажири можуть пересідати на естонський поїзд, який йде до Тарту і Таллінна.

Однак більшість пасажирів надають перевагу автобусам, що курсують між Вільнюсом, Ригою і Таллінном, аби зекономити час.

Залізничне сполучення між столицями країн Балтії почало зникати ще в кінці 1990-х років, коли скасували поїзд Таллінн-Вільнюс. Деякий час в літній період між столицями курсували нерегулярні туристські поїзди, однак згодом скасували і їх.

Лише у 2011 році латвійська залізнична компанія Latvijas dzelzceļš запустила електричку з Риги в Валгу. Наразі країни Балтії мають міжнародне залізничне сполучення переважно з Росією і Білоруссю. Винятком є ​​Литва, що також має залізничне сполучення з Польщею.

Нагадаємо, що Укрзалізниця планує запустити щотижневий потяг Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига вже 28 вересня. Він матиме 10 вагонів, з них 9 купе і 1 класу люкс. У 6 вагонах купе будуть розділені на чоловічі і жіночі. Потяг долатиме маршрут в одну сторону за 19 годин. Крім того, маршрут поїзда планують продовжити до столиці Естонії – міста Таллінн.

Syla.news

Коментувати

335 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up