У 2017 році в Україні було висаджено у сто разів менше лісів, ніж вирубано, — Остап Семерак

У 2017 році в Україні було висаджено у сто разів менше лісів, ніж вирубано, — Остап Семерак

В Україні за минулий рік посадили приблизно 41 тисячу гектарів лісу, тобто у сто разів менше, ніж вирубали. 

Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак розповів у ефірі телеканалу ” Прямий”.

За словами Семерака, сьогодні в Україні за справи лісів відповідає не Міністерство екології та природних ресурсів, а Міністерство сільського господарства. Відповідно люди, які ставляться до лісу як до ресурсу, не ставлять до нього як до частини екосистеми, яку треба зберігати.

“Тим не менше, ліси є в Україні різні. Це теж важливо. І Державне агентство лісових ресурсів керує, якщо можна таке слово вжити, двома третинами лісів. А ще третина лісів десь знаходиться по інших господарях. Це є комунальні ліси. Уявіть собі, що обласні ради, якісь інші органи місцевого самоврядування мають ліси”.

Міністр наголошує, що в перший же місяць своєї роботи заборонив будь-які санітарні рубки в лісах, які належать до національних парків та прийняв нові санітарні правила рубок всіх лісів по всій території України. Зазначає, що за минулий рік в Україні посадила приблизно 41 тисячу гектарів лісу, тобто у сто разів менше, ніж вирубали.

“Для всієї країни це катастрофа. Тому нагальним питанням є прийняття нової стратегії розвитку чи реформування лісового господарства, лісової галузі. Є такі проекти, уряд розробив такі проекти”.

Міністр розповів, що зараз в Україні та по всьому світу висаджують ліси, зокрема тому, що вони поглинають парникові гази. Крім того, постійно діють дві акції. Акція “Паростки єднання” залучає до висаджування дерев українські церкви, інша залучає школи.

Семерак додає, що зрештою, навіть приватні компанії тепер дбають про висаджування дерев, коли виділяються для цього відсоток від своєї виручки.

“Є банки, які продають такі продукти, свої якісь послуги, карточки, і частина коштів іде на висаджування дерев. Очевидно, це замало. Але це хороший тренд. І тому я є оптиміст, бо я бачу, що не тільки чиновники, які зобов’язані це робити, про це говорять, але є й приватний бізнес, який готовий на це потратити свій прибуток. Звичайно, вони з цього роблять маркетинг, тобто вони це продають. І окей, нехай продають. Але з цього є позитивний результат”.

Раніше Syla.news писала, що на Львівщині на 39% зменшилася незаконна вирубка лісу. 

Світлана Небилович, Syla.news 

Коментувати

417 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up