Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

У найближчий уїк-енд Земля пройде через метеорний потік Персеїди. NASA опублікувало поради для фотографії цього космічного явища.

Черговий «зорепад» очікується вже за кілька днів, і бажаючі отримати гарні кадри нічного неба будуть застосовувати всі можливі прийоми фотографії – від тривалої витримки до постпродакшн розмальовки космосу у фіолетові кольори.

Експерти з NASA дали основні поради для фіксації метеорного потоку Персеїди 11-13 серпня.

Очевидно, фахівці з національного космічного управління США пропонують в ці дні виїхати якнайдалі від міських вогнів та знайти місце з найбільш темним і чистим небом. Наврядчи ваші очі зможуть спіймати навіть найяскравіші нічні спалахи у добре освітленому центрі міста.

Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

Що стосується технічної складової – тут також все просто: для різкого якісного знімка радять використовувати штатив, максимально тривалу витримку та таймер або дистанційне керування затвором камери. Найменший рух руки при натисканні кнопки може зіпсувати всю вашу роботу.

По можливості, краще використовувати найбільш широкоформатний об’єктив або риб’яче око, щоб захопити якомога більше простору.

Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

Навіть якщо ви аматор – краще перевести фотоапарат в режим ручного фокусування. Автофокус вночі не зрозуміє на якому саме місці потрібно акцентувати увагу.

Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

Ще бажано завчасно направити об’єктив в потрібну сторону. Українцям пощастило, адже «зорепад» найкраще буде видно у Північній півкулі та до середини південних широт з боку сузір’я Персея (карта зоряного неба у поміч).

Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

Наостанок, NASA банально радить космічним натуралістам експериментувати. Найбільше залежить від швидкості затвора – на максимальних значеннях ви можете відобразити не лише згораючі метеори, але і смуги від пересування зірок. Якщо хочете, щоб мільйони маленьких точок залишалися статичними – краще не перестаратись із shutter speed.

Поради NASA: як сфотографувати зорепад 11-13 серпня

Білл Кукі, фахівець NASA по метеорам, каже, що в цьому році можна буде побачити небагато, максимум від 60 до 70 згораючих метеорів на годину. До прикладу, в минулих роках це число досягало 200.

«Люди спостерігають за цим метеорним потоком найчастіше, тому що він відбувається влітку, коли ночі теплі і зручні, та вам потрібно турбуватися лише про комарів», – прокоментував Кукі для Space.com. «Місяць дуже сприятливий для метеорів Персеїди у цьому році, що може зробити цей потік одним з кращих у 2018-му».

Нагадаємо, метеорний потік Персеїди спостерігається щорічно ближче до кінця літа, коли Земля проходить через шлейф комети Свіфта-Туттля. Частинки, залишені кометою згорають в нашій атмосфері та залишають неповторний світловий ефект.

Syla.news 

Коментувати

534 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up