НАБУ отримало нові дані щодо справи Манафорта

НАБУ отримало нові дані щодо справи Манафорта

Національне антикорупційне бюро України аналізує нову інформацію стосовно справи Пола Манафорта, якому оточення екс-президента Віктора Януковича передавало гроші. 

Про це повідомив керівник НАБУ Артем Ситник під час звіту про роботу НАБУ у першому півріччі цього року.

Очільник бюро зазначив, що матеріали, які журналісти назвали “амбарною книгою”, тобто документом, який свідчить про корупційні витрати держави, з’явились у антикорупційного бюро після того, як народні депутати і колишні представники Служби безпеки України презентували їх публічно.

“У цих матеріалах фігурувало прізвище Манафорта. В подальшому було багато запитів від засобів масової інформації, був дозвіл детектива, який розслідував на той час цю справу, і НАБУ дало підтвердження тій інформації, що це прізвище фігурує. Хоча ми тоді отримали ці матеріали і, звичайно ж, пріоритетом для нас були діючі чиновники, які підслідні НАБУ”, – заявив Ситник. 

З його слів, в основному там фігурували прізвища екс-чиновників.

“Манафорт – це не суб’єкт, який підслідний НАБУ і дії, які йому інкримінуються, наскільки я знаю зі ЗМІ, пов’язані з ухиленням від сплати податків та відмиванням коштів. Тобто він не був державним чиновником. Але ми раніше не знали про ту інформацію, яка була нещодавно оприлюднена. Це свіжа інформація і ми її аналізуємо”, – пояснив керівник НАБУ.

Нагадаємо, колишній радник екс-президента Віктора Януковича, а пізніше – глава президентської кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт отримав у 2012 році 31 мільйон доларів США від українських політиків. Йдеться про оточення Януковича, що платило мільйони євро за лобістські послуги екс-політиків ЄС.

Також американського політтехнолога підозрюють у причетності до президентської кампанії Петра Порошенка.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

348 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up