Львівські університети увійшли в ТОП-10 за кількістю держзамовлень

Львівські університети увійшли в ТОП-10 за кількістю держзамовлень

В Міністерстві освіти назвали ТОП-10 вишів, які цього року збільшили своє держзамовлення за рахунок того, що їх обрали кращі вступники. Рейтинг очолив  Львівський національний університет імені Івана Франка. До переліку потрапила також “Львівська політехніка”. 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

За даними відомства, в рейтинг потрапили: Львівський національний університет імені Івана Франка (+391 держзамовлення), Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (+ 351), “Дніпровська політехніка” (+189), “Львівська політехніка” (+184), Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний університет біоресурсів і природокористування (+163), Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (+153), Києво-Могилянська академія (+146), Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця (+138) та Харківський національний університет радіоелектроніки (+94).

Попри поширену думку, що широкий конкурс призведе до того, що всі вступники обиратимуть лише столичні виші, в рейтингу ТОП-10 представлено 6 регіональних університетів. З них два – львівські, один – дніпровський та ще три – харківські.

Syla.news вдалось з’ясувати, які ж спеціальності у львівських вишах отримали додаткове держзамовлення.

Найбільший обсяг у нас на праві, філології та комп’ютерних науках. Це ТОП-3 спеціальності”, – відповіли у приймальній комісії ЛНУ ім. І. Франка.

Також в адміністрації університету зазначили, що це може означати й збільшення кількості студентів, що отримуватимуть стипендію.

У “Львівські політехніці” розповіли що зумовило збільшення держзамовлення та які спеціальності отримають додаткові місця.

“В минулому році технічні спеціальності, в основному комп’ютерні науки – комп’ютерна інженерія, програмна інженерія та деякі спеціальності, такі як міжнародні економічні відносини, маркетинг мали максимальне держзамовлення. Згідно з  умовами прийому, якщо максимальний заклад виконав максимальне замовлення, то в наступному році він може попросити збільшення цього обсягу на 10%. І навіть в межах нового максимального обсягу ми знову отримали максимум”, – повідомив відповідальний секретар приймальної комісії  Михайло Гончар.

Загалом цьогоріч 58 тис 875 випускників отримали рекомендації для зарахування на бюджет. З них принесли оригінали своїх документів у ВНЗ, чим підтвердили свій намір навчатися за обраною спеціальністю та в обраному університеті 51 тис 252 – 86,9% від усіх рекомендованих.

Наталія Козак, Syla.news

Коментувати

430 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up