До 2035 року Україна збільшить частку виробництва відновлювальних джерел електроенергії на 11%

До 2035 року Україна збільшить частку виробництва відновлювальних джерел електроенергії на 11%

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконує: Україна збільшуватиме частку відновлювальних джерел електроенергії.

Стратегією низьковуглицевого розвитку України передбачено до 2035 року вийти на рівень 11% виробництва  відновлювальних джерел енергії. Про це він заявив в ефірі  5 каналу.

«Ми поставили собі амбітний план суттєво збільшити відсоток виробництва  відновлювальних джерел енергії. Попереду багато роботи: зміна технологій, поведінки і правил споживання енергії, але інвестування в енергетично відновлювальні технології – можливість створення нових робочих місць та  наукового низьковуглецевого розвитку  країни. І цей процес в Україні вже активно розпочався», – сказав Остап Семерак.

За його словами, сьогодні в Україні 1,2 % відновлених джерел електроенергії. Урядом схвалена Національна енергетична стратегія на 2035 рік, яку в основному розробляло Міністерство енергетики. Міністр також додає, що до 2035 року виконати 11% є вкрай складно.

Міністр розповідає, існують реальні проблеми в реалізації стратегії. Перша — проблема з мережами, які треба балансувати, і друга — це інвестиції. При цьому додає, що за останні два роки, експерти кажуть, технології сонячні подешевшали – питомо на один мегават – десь приблизно на 25%.

“Тому і українська стратегія енергетика, яка до 35 року, про яку ми сьогодні говорили, вона говорить про те, що Україна буде мати атомну енергетику, відновлювальну енергетику, і між ними буде балансуюча, яка буде використовувати вуглецеві джерела палива, але вони будуть мінімізуватися. Можливо, будуть вноситися зміни до цієї стратегії. Але би дуже хотілося, щоб ми до 35 року досягли цієї амбітної цілі – 11%”.

Тим не менш, Семерак стверджує, що Україна все одно не буде стовідсотково буде відновлювальною, адже “сонце вночі не світить”.

Додамо, що Україна є однією з дев’яти країн світу, які мають затверджену і прийняту світом, а саме Організацією Об’єднаних Націй, стратегію низьковуглецевого розвитку. І це є частина цього документу. Україна серед Франції, Німеччини, Британії, Сполучених Штатів – розвинутих країн.

Світлана Небилович, Syla.news 

 

 

Коментувати

350 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up