Відома дата запуску послуги збереження номеру телефону при зміні оператора в Україні

Відома дата запуску послуги збереження номеру телефону при зміні оператора в Україні

Україна має підключитись до послуги збереження номеру після зміни мобільного оператора однією з останніх у Європі.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, визначила дати впровадження послуги перенесення телефонних номерів після зміни оператора, повідомляє Економічна правда.

Відтак, із 1 лютого мають створити локальну базу даних операторів із номерами телефонів клієнтів та підключити їх до централізованої системи. Саме впровадження послуги з перенесення абонентських номерів запланували на 1 травня 2019 року.

Як зазначають на сайті Нацкомісії, процес і терміни впровадження погодили з усіма учасниками процесу, включно з операторами.

Нагадаємо, раніше дату впровадження послуги збереження номеру телефону після зміни мобільного оператора неодноразово переносили. Перший тендер на поставку обладнання та таких послуг провели у 2015 році, але тоді тендер так і не відбувся. Повторні торги оголосили у 2016 році, але і вони не запустили процес впровадження послуги. За останньою інформацією, послуга мала запрацювати з 1 лютого наступного року.

Довідка

Послуга має назву MNP (англ. Mobile number portability). Вперше її запустили у 1999 у Великій Британії, Нідерландах та Гонконгу. На початку 2000-х більшість країн Європи вже користувалася такою послугою. А у деяких країнах пострадянського простору, наприклад, у Вірменії, Молдові чи Айзербаджані MNP працює вже декілька років.

Syla.news 

Коментувати

304 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up