Уникайте сонця, борщовика, комах та котів, - дерматологи про основні причини захворювань влітку (ІНТЕРВ'Ю)

Уникайте сонця, борщовика, комах та котів, – дерматологи про основні причини захворювань влітку (ІНТЕРВ’Ю)

Улітку дерматологічні клініки ніколи не пустують – люди масово звертаються по допомогу до фахівців. Лікарі закликають не гуляти під пекучим сонцем, не збирати букети із борщовика, не чухати укуси комах та не гладити котів у Єгипті.

Про ці та інші фактори, що найчастіше спричиняють захворювання шкіри влітку, в інтерв’ю для Syla.news розповідають лікарі-дерматологи Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ірина Жируха та Ольга Смачило.

Які захворювання шкіри найбільш поширені влітку у львів’ян та мешканців міста?

Ольга Смачило: Зараз сонячна пора, тому в основному сонячні опіки. Всі захворювання пов’язані з дією випромінювання. Це на першому місці. А на другому – вірусні захворювання, лишаї, які виникають через спекотну погоду разом з дощами.

Ірина Жируха: Фітодерматозів дуже багато. В Україні існує борщовик і безліч інших трав, які дають алергічну реакцію в формі, навіть, опіку. Часом цей опік такий потужний, що люди попадають в реанімацію. Особливо, якщо він є в зоні обличчя. Часто малі діти бавляться, беруть у рот борщовик, після чого з’являється набряк із пухирями. Це алергічна реакція на рослини. Крім вище згаданої рослини, лютик, бур’яни, примули та інші трави викликають у людей фітодерматити – згубну реакцію на трави. Окрім того, влітку є ризик виникнення фотодерматитів – реакції на сонце, підвищеної чутливість до нього.

Ольга Смачило: Також фотосенсибілізаторами виступають косметичні засоби. У деяких людей, які напахнились і вийшли на сонце точно так само можуть виникати алергічні реакції. Ще одна проблема – це медичні препарати, які теж виступають сенсибілізаторами. Людина приймає антибіотики, виходить на двір в спекотну погоду і в неї теж з’являється алергія.

Які частини тіла найбільш уразливі? Чому?

Читати також:  У Львові підрахують кількість вуличних котів

Ірина Жируха: Відкриті частини. Тут варто згадати за кліщів. Адже вони активні ціле літо до осені. Кожного дня приходить по двоє людей із такою проблемою. Деякі з цих комах заражені бореліями, а це, в свою чергу, провокує появу хвороби Лайма, або ще її називають «бореліоз». І от, власне, відкриті ділянки тіла в пацієнтів приблизно з квітня до вересня є уражені.

Чи можуть захворювання шкіри проникнути в глиб організму?

Ірина Жируха: Вже як ускладнення, коли людина розчухала контактний дерматит брудними руками, інфекція розповсюджується і по шкірі зовні, і в глибші шари організму та підшкірножирової клітковини. Наслідками можуть бути такі захворювання як піодермія, стрептодермія, які потрібно лікувати антибіотиками. Дуже часто через укуси комарів і мошок на другий-третій день розвивається бешиха. Людям із важкими ураженнями приписуємо виключно стаціонарне лікування. Коли розповсюджений процес по всьому тілу, то потрібні і крапельниці, і внутрішньовенні вливання. А якщо процес обмежений, то призначаємо місцеве лікування і протиалергійні препарати. Це все залежить від ступеня ураження. Частіше хворі мажуться та приймають ліки вдома.

Чи можуть шкірні захворювання перерости в хронічні?

Ольга Смачило: Звісно, можуть перерости. Літо мало того, що провокує багато алергічних реакцій на сонце, воно ще й сприяє розвитку злоякісних новоутворень шкіри. Якщо бездумно засмагати на сонці з 10:00 до 16:00 години, в час пік, то це може призвести до критичних наслідків. Це можуть бути передракові стани, з якими легше боротися, а може в майбутньому грозити і плоскоклітинний рак, і меланоми. Якщо в небезпечний для шкіри час людина змушена перебувати на сонці через роботу, то потрібно ховати відкриті ділянки тіла і бути в капелюшку. Якщо вона приймає медичні препарати, то змушена уважно читати інструкцію. Там зазвичай прописано, які препарати виступають сенсибілізаторами.

Читати також:  Цікавий факт про Еда Шірана та котів

Літом люди відвідують моря, озера, річки. Які бактерії є найбільш поширеними під час водного відпочинку?

Ірина Жируха: Мікроспорія в дітей.

Ольга Смачило: Погоджуюсь, найчастіше привозять з Єгипту мікроспорію – грибкове ураження шкіри. Там дуже багато бездомних котів. Дуже часто з морів привозять опіки медузами. Можливий також варіант запалення волосяних фолікулів на озерах через брудну воду.

Чи є вітаміни, які покращують імунітет і допомагають людині захиститись від зараження?

Ірина Жируха: Літом найкращими вітамінами є свіже повітря, вода і здорове харчування. Літом гріх пити вітаміни в таблетках. Тим більше, вони можуть підвищувати сенсибілізацію. Тобто ще більше притягувати сонце, від чого червонітиме шкіра.

Ольга Смачило: Взагалі зараз світ іде до того, що треба приймати якнайменше будь-яких ліків. Навіть, коли призначають лікування, то стараються виписувати не більше трьох препаратів. Від вітамінів стараються відійти, тому що кожен організм сприймає їх по-різному, індивідуально. Ніхто точно не знає, кому якого вітаміну бракує.

Чи практикуєте ви лікування методами народної медицини попри лікарські препарати?

Ірина Жируха: Для того є секрети бабусь і дідусів, різні газети і так далі. Народна медицина не має науково клінічно доведеної бази. Наша міністр, Супрун, каже, що гомеопатія і народна медицина не є офіційними методами лікування. Це може бути профілактикою. Хоча є лікарі, які мають інший погляд. Але ми народну медицину не радимо застосовувати. Медики згідно з протоколом повинні користуватись лише доказовою базою.

Розмовляла Марта Лазарчук, Syla.news

Коментувати

931 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up