У Львові порахували безпритульних собак

У Львові порахували безпритульних собак

У Львові вчетверте провели підрахунок безпритульних тварин. За його результатами стало відомо, що у місті спостерігається зниження кількості бродячих собак та збільшення серед них стерелізованих.

Про це повідомила у коментарі Syla.news директор ЛКП “Лев” Оксана Кошак.

За її словами, у минулому році в місті нарахували 412 безпритульних собак, а цього  – 405. Вона пояснила, що впродовж року вдалось відловити 690 собак та стерилізувати 525 із них. Зокрема 438, собакам знайшли господарів, що становить 83% від загальної кількості. 

Цьогоріч до обрахунку було залучено 40 волонтерів, що дало змогу опрацювати 40 секторів.

“Цього року зголосилося більше людей, ніж в минулому році. Тому, на відміну від минулорічних показників, коли ми опрацювали 37 секторів, цьогоріч нам вдалось опрацювати 40. Відповідно 40 людей зголосилося провести підрахунок”, – розповіла Оксана Кошак.

Наразі виявлених нестерилізованих чотирилапих без щеплень ще не відловлювали. Однак тепер ЛКП “Лев” повідомили, що знають їх кількість та де їх шукати.

“Рахувати львівських собак почали у 2015 році. На той момент безпритульних чотирилапих було зафіксовано 605, із яких стерилізованими були 7%. У 2016 їх нараховувалось 595, однак відсоток стерилізації зріс до 30%. Натомість у 2017 році їх стало 412 і відсоток стерилізації зріс 35-40%. І власне сьогодні маємо ті результати, які отримали”, – пояснила директорка.

Знизилася також і чисельність самовигульних собак у місті. Так, 7% виявлених на вулицях собак – це потенційно господарські тварини, що загубилися чи перебувають на самовигулі.

“Окремо варто відзначити зменшення самовигульних собак, яких господарі відпускають гуляти по вулиці самостійно. Часто це призводить до травм та переслідування домашніх собак вуличними. Поступово відсоток самовигульних  знижується. Якщо на початку мова йшла про 30%, то зараз це всього 7%”, – зазначила Оксана Кошак.

Повідомляється, що станом на сьогодні 43% бродячих собак – стерилізовані та мають кліпсу. Проте оскільки собаки можуть губити кліпси або волонтери можуть їх не помітити в шерсті, то припускають, що цей відсоток може бути вищим.

Наталія Козак, Syla.news

 

 

Коментувати

349 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up