Prozorro контролюватиме закупівлю ліків

Prozorro контролюватиме закупівлю ліків

Відтепер перелік ліків з Державного реєстру лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я автоматично потраплятиме в офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі ProZorro.

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

“Це дозволить замовнику при оголошенні тендеру обирати назву ліків з актуального списку, а не вводити дані вручну. Жорстка прив’язка до офіційного переліку зменшить маніпуляції або випадкові помилки в описі предмету закупівлі та спростить пошук тендерів постачальниками. До того ж, цей крок допоможе краще контролювати закупівлі ліків, порівнювати ціни на конкретні препарати у різних містах і регіонах та виявляти ті, які завищують ціни”, – йдеться у повідомленні.

Відтепер діючу речовину, що лежить в основі лікарського засобу та область її дії  замовники зможуть обирати зі списку у всіх закупівлях ліків. Вважається, що це стандартизує опис предмету закупівлі та перешкоджатиме корупційним діям.

До автоматичної синхронізації даних з МОЗ фахівці ProZorro вже раніше інтегрували в систему відомості з Держреєстру лікарських засобів, однак дані були завантажені одноразово і не оновлювалися. Тому можливість обрати відповідні класифікації предмету закупівлі (діюча речовина та область її дії) із випадаючого списку була не в усіх тендерах. Через це деякі замовники могли маніпулювати з описом предмету закупівлі, що ускладнювало пошук тендерів та зменшувало конкуренцію на торгах.

Syla.news

 

 

Коментувати

313 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up