В Україні розпочалася сезонна заборона на вилов раків

В Україні розпочалася сезонна заборона на вилов раків

У водоймах Львівської області з 1 серпня по 15 вересня діятиме літньо-осіння заборона на вилов раків з метою збереження та охорони їх популяції в Україні. 

Про це Syla.news повідомили у Львівському природоохоронному патрулі.

“У цей період у раків триває етап линьки — час, коли вони найбільше ростуть. Тож така заборона на їх вилов діє для того, щоб вони могли скинути старий панцерний покрив, а новий виріс міцнішим. Це вже другий етап льньки за рік, перший етап минув весною”.

У період линьки ракам легко стати здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

Державне агенство рибного господарства повідомляє, що період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись, що залежить від різних погодних умов.

В Україні розпочалася сезонна заборона на вилов раків

За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність та штраф від 340 до 680 гривеь. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також, в правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам. Забороняється вилов цих водних біоресурсів менших, ніж 10 см.

Світлана Небилович, Syla.news 

 

Коментувати

420 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up