Мир на Донбасі призведе до контролю Кремля над українськими чиновниками, - експерти

Мир на Донбасі призведе до контролю Кремля над українськими чиновниками, – експерти

Сьогодні, 8 серпня, у рамках засідання “Вибори-2019” політологи та громадські активісти обговорили ймовірний вплив ситуації на Донбасі на майбутні вибори президента України. 

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Чим ближче до виборів – тим частіше різні політичні сили спекулюватимуть на темі війни на Сході України, вважає голова правління громадської організації “Українська народна рада Донеччини та Луганщини”, політолог Станіслав Федорчук. Йдеться про партії, що були спільниками російських окупантів – “Партію регіонів” – нинішній “Опозиційний блок”, “Комуністичну партію” та інші об’єднання, що виникли у повоєнний час та активно використовують мирну риторику.

Окрім того, Станіслав Федорчук переконаний: іншого способу реагувати на російську агресію на Донеччині та Луганщині, ніж стримувати її – сьогодні не існує. Оскільки наразі Україна не має союзників, які могли б надати повноцінну військову допомогу.

“Чимало політиків будуть намагатися представити свій мирний план, який направду таким не є. Мова про партії, які пов’язані з Росією та політичними структурами, які були спільниками російських окупантів. Але їхній меседж – це переговори з самопроголошеними адміністраціями, які є колабораційними урядами на Донеччині та Луганщині. За цим російським сценарієм зрозуміло, що війна закінчитися не може, адже це чергові спроби легітимізувати окупаційні режими на території цих двох областей”, – прокоментував політолог.

На думку експерта, питання Донбасу може “розколоти” велику кількість політичних партій, адже єдиного сценарію з консолідованою позицією України – також немає.

За словами політолога Ігоря Танчина, існує кілька версій припинення війни на Донбасі. Перша – війна до переможного кінця та відділення регіонів України. Друга – залишити все незмінним. Третя – мир будь-якою ціною. Проте він зазначив, що остання позиція – це завуальована капітуляція. Дійти компромісу у цій ситуації – означає створити групу з чиновників України, які будуть служити Кремлю.

Заступник голови Львівської обласної партійної організації “Батьківщина” Іван Стецькович зазначив, що вирішити ситуацію на Донбасі можна за допомогою Будапештського меморандуму, підписаний ще у 1994 році між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. На його думку, це дозволить розібратися, чому гаранти перетворилися на окупантів, і дійти до компромісу.

Натомість політолог Ігор Танчин вважає, що Будапештський меморандум не допоможе.

“Бажання повернутися до будапештського формату не має за собою жодних підстав. Адже це була просто ширма, яка дозволила роззброїти українську владу, яка не  розумілася на міжнародній політиці, і не  мала ресурси, щоб утримувати ядерний потенціал. На неї натиснули, дали їй папірець, щоб захиститися від значної кількості людей, які розуміли, що то були голослівні заяви, націлені на матеріальні цінності, оминаючи політичну та військову вагу. Україну обвели навколо пальця. Наразі ідея повернення до Будапештського меморандуму за гарантіями захисту не має сенсу, бо хто їх забезпечить,  Росія?”, – прокоментував політолог.

Він також додав, що Мінські домовленості теж сьогодні не працюють. Документ підписали, щоб зупинити експансію Росії у конкретний момент. Проте він не має діяти на постійній основі.

Наступним кроком влади є введення міжнародних миротворчих сил та їх розмежування. За словами Ігора Танчина, Росія вважає, що ДНР та ЛНР – це прекрасний спосіб тиску на Україну.

“Це помірний заробіток грошей, що дозволяє погіршувати ситуацію на Донбасі”, каже він.

Нагадаємо, нещодавно львівські політики обговорили три сценарії президентських виборів у 2019 році.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

 

 

 

Коментувати

339 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up