Ми відчуваємо себе близькими до духу Львова, і це прекрасно, – Макс Сір (ІНТЕРВ’Ю)

З нагоди театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича” до Львова приїхав Макс Сір – режисер театру зі світовим ім’ям, учень лондонського шекспірівського театру Globus, що працював у Нью-Йорку, Берліні, Вашингтоні, Празі та Парижі. Уже до кінця серпня він разом з нью-йоркською актрисою Наталією Мірандою Ґузман та львівськими митцями ставитимуть  шекспірівську п’єсу “Гамлет”. Більше про новий міжнародний проект в інтерв’ю для Syla.News розповіли самі режисери.

Чого ви очікуєте від Львова та львівських артистів? 

Макс Сір: Веселощі – ось для чого створений театр. Ми прагнемо отримувати натхнення від різних культур. У той же час ми хочемо створювати прекрасне з іншої перспективи…

Наталія Міранда Гузман: Та створювати міжнародні проекти.

Що надихнуло вас на участь в такому українському проекті?

Наталія Міранда Гузман: Перш за все ми б хотіли створити зв’язок між нами та місцевою мистецькою спільнотою. А також знайти спосіб залишитись у місті, що дивує нас. І ми хотіли поставити одну із шекспірівських п’єс в цьому місті. Ми раптом відчули, що саме час це зробити.

Макс Сір: Ми відчуваємо себе близькими до духу Львова, і це прекрасно. З іншого боку, найбільше ми насолоджуємось створенням театру. Ми вважаємо, що великий виклик працювати на мові, якою не володіємо, хоча ми вже і почали брати уроки української. Однак вважаємо, що більше знань отримаємо із практики.  Ми дуже цінуємо знайомство з людьми, які прагнуть влаштовувати культурні або театральні події.

Наталія Міранда Гузман: Ентузіасти, які хочуть віддати частину свого часу і роботи громаді, завжди надихають. Тому ми дуже раді, що фестиваль запросив нас взяти участь у цьому році.

Чого ви прагнете навчити львівських акторів?

Наталія Міранда Гузман: Більше ніж навчати, ми хотіли б поділитися іншою точкою зору, про сам процес створення театру та навчитись новому для себе.

Макс Сір: Існує так багато роботи у світі. Різні проекти, які ми розвивали, надавали нам можливість постійно подорожувати до різних країн. Кожний з у них має унікальний стиль, і ми б хотіли зробити свій внесок досвід місцевих акторів. Я би хотів поділитись своїм баченням прекрасного та як його візуалізацію можна використати у розвитку театральної гри.

Наталія Міранда Гузман: У людському дусі є внутрішні істини, що пов’язують нас усіх, незалежно від мови та національності, вони знаходяться поза межами конкретних контекстів. Все це міститься в Шекспірівських творах. Гамлет дає нам глибоку та плідну спільну основу, аби ми могли створити щось унікальне. Ця робота завжди була причиною натхнення і вдячності, і тепер, маючи шанс працювати з твором Шекспіра, художнім баченням  Макса і командою українських артистів театру одночасно – це подарунок. Я відчуваю, що мені дуже пощастило.

Який досвід ви вважаєте найціннішим у вашій кар’єрі?

Макс Сір: Весь наш досвід містить багато ентузіазму. Нарешті цим ми керуємось у виборі проекту: якщо я не відчуваю ентузіазму, я не буду працювати в ньому. Наш останній театральний проект – ALICE, дозволив мені вперше розробити проект інтегрування образотворчого мистецтва, театру, графічного роману та дизайну. Зокрема, цей проект був дійсно цінним для роботи з більш ніж тридцятьма професіоналами.

Ми створили оригінальний рахунок з більш ніж шістдесятьма підготовленими музикантами, аби мати можливість працювати з міжнародним учасником та вміти інтегрувати все з екскурсією на виставку картин, які я створив, і які вже були на дев’яти виставках в різних країнах, таких як Париж, Лондон, Берлін і Прага. Наразі я розвиваю серію художніх книг, що є частиною одного і того ж проекту.

Наталія Міранда Гузман:  З точки зору твору, ALICE дозволив нам створити цілий світ, в якому нам хотілось існувати. Це найбільше сприяло розвитку нашого професійного життя: побудувати унікальну систему, що виникла з наших власних голосів і змусила нас віддати міжнародну проекцію до унікального художнього проекту. Крім того, до Колумбії я вивчала естетику у Чилі, де моєю спеціалізацією була візуальна критика мистецтва. Я звикла отримувати від цього насолоду, і цей проект дозволив мені повернути її з далекого минулого.

Підготувала Наталія Козак, Syla.news

----------------------

Коментувати

618 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up