17 тисяч підприємців Львівщини боргують Пенсійному фонду

17 тисяч підприємців Львівщини боргують Пенсійному фонду

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нагадує підприємцям про внесені зміни до законодавства про пенсійне забезпечення. 

Відповідно до них вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

З 1 січня 2018 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 25 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Як пояснила заступник начальника головного управління пенсійного фонду України у Львівській області Марія Білецька для Syla.news, особа у 2028 році зовсім не отримуватиме пенсію, якщо не матиме мінімум 35 років стажу.

“Таким особам буде призначатися соціальна допомога. Їх і зараз отримують ті, хто немає необхідного стажу. Проте, соціальна допомога призначається накшталт субсидій, тобто буде враховуватися дохід, стан сім’ї тощо. Це буде постійно перевірятися, і зрештою, не буде нараховуватися стабільно як пенсія”. 

Разом з тим Марія Білецька стверджує, що наразі більшість людей мають відповідний страховий стаж, оскільки переважно це люди похилого віку, які працювали фактично все життя.

“Дуже рідко буває таке, що особі не вистачає декілька років чи місяців до повного страхового стажу. Тоді вони можуть доплатити за додатковий час для його зарахування. Якщо не вистачає рік чи два, і є стаж від 15 до 25 років, то людина може відтермінувати пенсію до 63 років. Тепер над питанням працевлаштування більше слід задуматися молодому поколінню. У працедавця потрібно вимагати офіційного працевлаштування, якщо зараз особа працює нелегально. Але все-таки тенденція йде до того, що більша частина людей починає працювати легалізовано”.

Страховий стаж — це період, за який сплачувались внески на соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального.

Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок в сумі, не меншій мінімального страхового внеску — 819,06 гривень. Ця сума становить 22% від мінімальної зарплати в Україні.

Також подати річну звітність про нарахування єдиного внеску до територіальних органів Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області. При цьому обов’язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

Фізичні особи-підприємці часто намагаються уникнути сплати єдиного соціального внеску, але таким чином позбавляють себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

У Головному управлінні пенсійного фонду України Львівської області зазначають, що за даними фіскальної служби підприємці заборгували 58 мільйонів єдиного соціального внеску. У Львівській області близько 17 тисяч боржників-підприємців.

Марія стверджує, що люди оформивши підприємницьку діяльність вважають, що вони мають “трудову книжку”, задекларували себе підприємцем і думають, що це буде зараховуватися до стажу.

“З підприємцями є проблеми, бо вони не оплачують внески і не здають звіти. Незважаючи на те, що фіскальна служба виставляє їм вимоги, підприємці їх ігнорують. Згодом, коли приходить час пенсії заявляють, що до прикладу, не мали доходу, хоч і були оформлені як підприємці”. 

Підприємцям нагадують про сплачування єдиного соціального внеску, оскільки період, за який наявна заборгованість не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Світлана Небилович, Syla.news 

 

 

 

Коментувати

391 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up