Британські вчені розвінчали міф про користь тривалого сну.
Результати дослідження вчених з Кілського університету показали, що сон понад 8 годин на добу підвищує ризик передчасної смерті, пише Independent.
Фахівці проаналізували результати 74 незалежних досліджень за участю 3 млн осіб на тему надмірного сну і з’ясували, що у тих респондентів, які спали більше 8 годин на добу відзначалося порушення дихання, а також підвищений ризик розвитку серцевих захворювань. Крім того, любителі поспати довше в майбутньому страждали від серйозних розладів сну.
Результати глобального аналізу даних, опубліковані в науковому журналі Journal of the American Heart Association, показали, що у тих респондентів, які спали в середньому 10 годин на добу, ризик передчасної смерті був підвищений на 30 відсотків в порівнянні з тими, хто спав до 8 годин.
Крім того, надмірний сон підвищував ризик смерті від інсульту на 56 відсотків і ризик смерті від інших серцево-судинних захворювань на 49 відсотків.
«Наше дослідження показало, що надмірний сон призводить до ризику розвитку серцево-судинних захворювань, а це значить, що необхідно приділяти більше уваги вивченню користі і шкоди тривалого сну. Ці дані необхідно брати до уваги під час лікування розладів сну, а також апное, адже надмірний сон призводить до проблем з диханням», – говорить один з авторів дослідження, професор Чун Шінг Квок.
Він також зазначив, що нові дані в черговий раз підтверджують, що якість і тривалість сну роблять сильний вплив на стан здоров’я людини. На думку фахівця, суспільство недооцінює наслідки неправильного режиму сну, що призводить до розвитку різних проблем зі здоров’ям.
Syla.news