Сезон полювання - відкрито. На що полюють мисливці та скільки це коштує?

Сезон полювання – відкрито. На що полюють мисливці та скільки це коштує?

Мисливський сезон у розпалі. 1 червня у Львівській області стартувало полювання на козуль, а 1 серпня — індивідуальне полювання на самців оленів та кабанів. Триватиме сезон полювання аж до лютого 2019 року.

Тепер мисливці чекають 11 серпня. Цього дня о 18 годині розпочнеться масове полювання на птахів мисливських видів. Як повідомили у коментарі Syla.News, полювати на качок дозволено до завершення року.

Для того, щоб законно займатися мисливством в Україні, потрібно підготувати низку документів й витратити немалу суму грошей. За словами самих мисливців, в середньому для початку потрібно близько 15 тисяч гривень.

Начальник відділу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, головний мисливствознавець Василь Бурмас пояснює: аби законно вийти на полювання, мисливець має мати з собою посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю та паспорт на мисливську собаку, якщо полюватиме з нею.

Полювати можна всюди, де це не заборонено

За словами Василя Бурмаса, полювання заборонене на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та будівель, де можливе розташування людей. А також на території відтворювальних ділянок та об’єктах природно-заповідного фонду.

Відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 09.07.2018 №248, встановлено норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2018-2019 років.

Таке регулювання потрібне, оскільки неконтрольоване полювання може стати причиною винищення певних видів тварин. Існують закони, які регулюють цей вид діяльності. Основні з них – «Закон України про тваринний світ», «Закон України про мисливське господарство та полювання» та інші, де вказано, на яких тварин та птахів можна полювати.

Крім того, кожного сезону вказуються ліміти на використання тварин. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства  регламентувала кількість дичини, яку має право вполювати один мисливець за один день у мисливському господарстві.

Так, за нормами мисливець за один день може вполювати не більше п’яти качок, трьох фазанів і куріпок, десяти куликів та голубів, трьох гусок, п’ятнадцяти перепілок, лише одного дикого кроля та зайця-ріпака.

Сезон полювання - відкрито. На що полюють мисливці та скільки це коштує?

Ліцензія на полювання купується посезонно, можна купити квиток на день, кілька днів або сезонні картки. Найдорожчою є ліцензія на диких кабанів та лосів.

Мисливець Євген Мельник розповідає, що найчастіше полюють на водоплавну птицю, хоч на зайця та лисицю теж знаходяться свої любителі. Ліцензія на полювання птиці не така дорога, як на дикого кабана, – близько 100 гривень в день. Ліцензія на полювання диких тварин, зокрема кабана, може коливатися від кількох тисяч гривень до кількох десятків тисяч.

Незважаючи на чіткі вимоги та постійний контроль рейдових груп, браконьєрство в Україні розвивається. У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомляють, що за останні пів року загалом зафіксовано 103 протоколи на порушників полювання.

“В основному браконьєри виходять на полювання вночі і переважно, користуючись транспортними засобами, мають при собі прибори нічного бачення, тепловізори. Статистика зафіксованих випадків браконьєрства по Львівській області не така трагічна, але все-таки зростає. Регулярно проводяться рейдові обстеження мисливських території, виявляються порушення, проте кримінальні справи зазвичай не порушуються, тому що браконьєрство не є кримінальним злочином.”, — зазначає Сергій Черняк, Сколівський районний мисливствознавець. 

Мисливці стверджують, що одним з методів боротьби з браконьєрством є робота єгера — спеціаліст-мисливець, який охороняє мисливські угіддя, доглядає тварин у заповідниках і мисливських господарствах, веде облік фауни та керує полюванням. Він веде контроль популяцій диких тварин та перевіряє ліцензії у людей, котрі приїхали на полювання. Допомагає мисливцям вигнати і відстрелити звіра.

З 2017 року в Україні набули чинності суттєво збільшені суми відшкодування збитків за браконьєрство. Браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин. Перше порушення фіксується штрафом, а якщо впродовж року мисливця ловлять на спробі браконьєрства ще раз, то сума штрафу збільшується від 5 до 60 одиниць прожиткового мінімуму. Також існує загроза втратити ліцензію на зброю.

Сезон полювання - відкрито. На що полюють мисливці та скільки це коштує?

Сезон полювання - відкрито. На що полюють мисливці та скільки це коштує?

 

З чого починати, щоб стати мисливцем?

Для роз’яснення цього складного процесу Syla.news звернулася безпосередньо до мисливців.

“Все починається з бажання людини полювати. Це древній чоловічий інстинкт, виявлення інтересу до природи та зброї . Тим не менш, тепер і жінки займаються мисливством. У кожному товаристві Львівської області є по кілька жінок. Така тенденція простежуються в різних регіонах нашої країни. Серед них є дівчата, які займаються стендовою стрільбою “, — акцентує мисливець Євген Мельник. 

Володимир Яцейко, член мисливського господарства “Лісівник”  розповідає, що для початку треба пройти навчання в управлінні лісового господарства. Крім того, треба отримати посвідчення в обласному держлісгоспі, для цього треба скласти теоретичний екзамен, який охоплює питання про техніку безпеки під час полювання, знання законодавчої бази та природознавства. Такі знання можна отримати на сайті Мисливський мінімум. Лише після складеного іспиту можна отримати мисливський квиток , — додає Євген Мельник, мисливець зі стажем.

“Для того, щоб полювати на території мисливських угідь потрібно стати членом Українського товариства мисливців та рибалок, оплативши невеликий внесок. Після того до поліції подаються документи на дозвіл покупки зброї. Для цього потрібно зібрати заяву, медичний висновок лікарів про дозвіл на покупку зброї, довідку про судимість, довідку про вивчення зброї, квитанцію про оплату. Відтак, подаються документи на покупку зброї, куплену рушницю реєструють у дозвільній системі і після того можна купувати власну”, — зазначає Володимир Яцейко. 

Рушниця — найдорожча одиниця “мисливського набору”. Мисливці кажуть, що для того, щоб почати займатися полювання в середньому треба відкласти як мінімум 15-20 тисяч гривень. На рушницях теж економлять, купуючи не нові, а вживані.

“Якщо за рушницю середньої ціни у спеціалізованому магазині треба заплатити близько 10-15 тисяч гривень, то перекуповуючи її у знайомих можна придбати десь за 7-8 тисяч. Оформляють її на себе і так зберігають непогану суму“, — каже львівський мисливець Володимир Яцейко. 

В Україні громадяни, які досягли 21-річного віку, можуть користуватись мисливською гладкоствольною та газовою зброєю. Щоб придбати нарізну рушницю чи травматичну зброю, покупцеві має бути не менше 25 років, проте холодною, пневматичною зброєю та спецзасобами можна користуватися після досягнення повноліття, кажуть мисливці.

Мисливець Василь Попович каже, що в Україні більшою популярністю користується гладкоствольна зброя, а закордоном нарізна.

“Це має пояснення, гладкоствольна зброя дешевша. У нашій країні діють правила про те, що в здобич, крім птахів, не можна стріляти з дроба, відповідно до законодавства стріляти можна лише кулями. Українці стріляють по крупному звіру по кілька разів, адже з першого пострілу дробом завалити тварину не вдається. Це не гуманно, а українці нехтують такими правилами”. 

Камуфляжний костюм для полювання коштує близько 2000 гривень, зазначає львівський мисливець Василь Попович. Мисливці розповідають, що трапляється й таке, коли людина хоче почати займатися мисливством, але для того бракує коштів.

Володимир Яцейко стверджує, що мисливці-початківці найчастіше економлять саме на одязі. Перший сезон одягають звичайні джинси, футболку, светр.

“Все залежить від можливостей людини, звичайно. Тепер є багато магазинів, де можна купити повний комплект для мисливця. Комплекти є різних кольорів, матеріалів, зимові чи осінні. Але знаєте, на Краківському ринку у Львові штани для полювання можна купити за 300 грн, коли в спеціалізованих магазинах від 1500 до 2000 тис”. 

Мисливці розповідають, що частіше за все на полювання виходять великими групами, де збираються знайомі та друзі. На території Львівської області є 79 мисливських угідь. Мисливець Василь Попович надає перевагу полюванню на приватних мисливських угіддях. Каже “за ними майбутнє, бо на державних господарствах нема достатнього захисту для тварин”.

“На приватних мисливських господарствами більше стежать за всіма. Взагалі українським мисливцям треба брати приклад з розвинутих європейських країн, як культури полювання, так і вбрання, традицій, поваги до здобичі. Знаю як наші мисливці хитрують: оплачують три основні внески – членські, “відстрілочну качку і на зайця”. З цими трьома платежами, які донедавна коштували 1000-1200 гривень мисливець офіційно мав би виходи на полювання 50 разів. Але за тих 50 разів фактично вони полюють не лише на качку і зайця, а й на лося, козу тощо”. 

Василь Бурмас зазначає, що колись мисливство мало іншу ціль, адже “дичину приносили до хати, щоб вижити”.

“Тепер полювання несе за собою не той обов’язок, що раніше. До того, ж це досить дороге задоволення. З кожним роком ціни на зброю, набої, амуніцію (одяг і всі необхідні речі), реєстрація на отримання зброї тощо.”

“Полювання ніколи не було дешевим задоволенням. Останніми роками ціна для того, щоб почати займатися мисливством майже однакова, щодо зброї, то її ціна завжди була залежною від курсу долара”,— наголошує мисливець Володимир Яцейко. 

Мисливець Василь Попович говорить, що галузь полювання в Україні розвивається і загалом розцінює позитивно розвиток мисливства.

Додамо, що відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України, у Львівські області видали ліміт на використання мисливських тварин у сезон полювання 2018/2019 року. Передбачено добування 67 оленів, 1044 козуль, 875 кабанів, 180 бобрів та 153 куниць.

Світлана Небилович, Syla.news 

3415 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up