Оранжерейний ефект на Землі: кліматологи піднімають тривогу

Оранжерейний ефект на Землі: кліматологи піднімають тривогу

Кліматологи відзначають, що оранжерейний ефект призведе до зростання планетарної температури 4°С при цьому підтримання людського існування стане проблематичним.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на BBC.

Провідні кліматологи попереджають, що низка глобальних явищ, таких як танення льодовиків, потепління світового океану, мінливі течії та зникнення лісів можуть привести планету в стан оранжереї. Після цього навіть посилені спроби знизити викиди в атмосферу виявляться марними.

Як пише Guardian, автори дослідження вважають, що навіть досягнення поставленої Паризькою угодою мети не перевищити глобальне потепління більш ніж на 2°С в порівнянні з доіндустріальним рівнем, може виявитися недостатнім для того, щоб утримати клімат планети в стабільних температурних межах, передає Бі-бі-сі.

“Сподіваюся, що ми помиляємося, але, як учені, ми зобов’язані дослідити таку можливість. Ми повинні знати правду і якомога швидше. Це одне з найбільш екзистенціальних питань сучасної науки”– передає газета слова директора Стокгольмського кліматичного інституту Йохана Роскстрема. 

На думку вчених, не можна виключити ймовірність того, що оранжерейний ефект призведе до зростання планетарної температури на 4°С вище доіндустріального рівня, при цьому підтримання людського існування стане проблематичним.

Читати також:  Уряд зняв обмеження на отримання землі учасниками АТО

Ще один автор доповіді – Кетрін Річардсон з Університету Копенгагена – вважає, що є великий ризик того, що планетарні природні системи можуть почати нагріватися сам. Тому від людства для порятунку будуть потрібні куди більш серйозні зусилля.

Сьогодні средньопланетарна температура лише на 1°С перевищує доіндустріальний рівень. Вона росте зі швидкістю 0,17°С в десятиліття.

Читати також:  Стало відомо, скільки може коштувати гектар сільськогосподарської землі на Західній Україні

Паризька хартія передбачає заходи, покликані обмежити підвищення на 1,5-2°С до кінця століття. Автори дослідження вважають, що можуть знадобитися більш радикальні заходи.

“Спека, яка нині охопила Європу – не те, чого можна було очікувати при підвищенні температури усього лише на 1°С”, – говорить Рокстрем.

“У контексті літа 2018 року говорити про помилкові тривоги кліматологів вже не можна. Тривожні явища вже з нами”, – підсумовує газета слова доктора Філа Вільямсона з Університету Східної Англії.

Syla.news

Коментувати

429 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up