Мін'юст запустив інформаційну кампанію #СтопБулінг

Мін’юст запустив інформаційну кампанію #СтопБулінг

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за сприяння Національної поліції України розпочинає інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та батьків, що стикнулись із цькуванням.

За даними дослідження UNICEF в Україні за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом, тобто були жертвою чи свідком цькування.

При цьому 40% постраждалих взагалі ні з ким не ділилися проблемою та не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це не з дорослими, а друзями чи ровесниками. З тих, хто мовчить – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.

в 2016 році, Україна зайняла 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних. Із них 9% – дівчата та 11% – хлопці

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Мін’юст зауважив, що надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування настрою і стану дитини. Крім того, експерти радять не забувати про контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі. При цьому, якщо:

  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до школи;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

То варто поговорити із дитиною, вислухати та допомогти вирішити проблемну ситуацію.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Syla.news

Коментувати

376 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up