Перформанс "Без-назви-2". У Львівському палаці мистецтв триває виставка Василя Бажая

Перформанс “Без-назви-2”. У Львівському палаці мистецтв триває виставка Василя Бажая

З 3 серпня у Львівському палаці мистецтв триває виставка художніх робіт  “Без назви-2” художника-експерементатора Василя Бажая. Свої роботи автор вже майже 20 років виставляє  практично щороку.

Василь Бажай відомий львівський художник, член Національної спілки художників України. У сучасному українському мистецтві він – один з найвиразніших майстрів живописної пластики. Він є класиком у сфері інсталяції та перформансу в Україні, а також ready-made об’єктів. Сьогодні картини Василя Бажая знаходяться в музеях Львова, Києва, Хмельницького, а також у галереях та приватних колекціях України, Бельгії, США.

“За час своєї мистецької діяльності Василь Бажай відкриває вже, мабуть, свою сорокову виставку. Василь Бажай — художник, що веде постійний діалог з мистецтвом і більше за все цікавиться його філософською складовою”, — зазначає Роман Ганкевич, куратор виставки “Без назви-2”.

Сам художник розповідає: мистецтво – його життя. Тому під час роботи над полотнами для нього головне “залишитися в контексті структури та позбавити себе будь-яких думок”.

“Думки про реалізацію проекту заважають. Говорити про теперішній проект немає сенсу, його треба відчути,контактувати з ним візуально і перебувати у тому просторі. Не тільки роботи, а й саме приміщення, яке є цінною структурою і доповнюють одна одну. Роботи і простір починають співпрацювати. Код кожної роботи буде розбудовуватися між тим, хто її споглядає, і тими, хто є серед форм у цьому просторі” — каже Василь Бажан.

За словами Василя Бажая, його роботи не мають назви від початку його мистецької діяльності. Оскільки для нього важливо, щоб кожен твір, який виходить з-під руки, вимагає уваги того, хто перед ним знаходиться. І додає, що особливо важливо, аби глядач сам творив контекст даного твору.

“Не те, щоб я не хотів давати назви, але, як на мене, вони заважають. Вона вводить людину “в рамки”, а коли немає назви – немає жодних обмежень.  Не бачу потреби називати картини. Як її можна пояснити словом,  коли вона є для того, щоб сприймати візуально?  Там зовсім інша абетка сприйняття. Кожну свою роботу я пам’ятаю на дотик”.

Василь Бажай каже, що для нього неважливі деталі архівування картин, неважлива навіть сьогоднішня експозиція.

“Для мене найважливіше — чисте полотно, яке переді мною. Воно стоїть переді мною близько п’ятнадцяти хвилин, поки я не доторкнуся до нього візуально і не сформую ту ідею, яка втягує мене у полотно як магніт”. 

До виставки “Без назви-2” увійшли роботи з 1998 до 2018 року. Концепція створення саме такого проекту виникла ще в 1996 році.

Додамо, що твори Василя Бажая досить добре продаються як в Україні, так і закордоном. Раніше роботами художника цікавилися в основному іноземні галереї, проте за останні п’ять років виник попит і серед українських колекціонерів. Полотна автора навіть з’являлися у 14-й серії 3-го сезону відомого америкаського серіалу «Білий комірець», за що художник отримав “непогану винагороду”.

Раніше Syla.news писали, що у Львові презентували персональну виставку живопису Василя Бажая. 

Cвітлана Небилович, Syla.news 

 

Коментувати

496 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up