Близько 40 нелегальних заправок продовжують працювати на Львівщині

Близько 40 нелегальних заправок продовжують працювати на Львівщині

На Львівщині зростає кількість нелегальних заправок. Сьогодні в області діє 24 нелегальних автозаправних сервісів, в межах міста Львова –  16. 

Голова Львівської ОДА Олег Синютка доручив начальникові Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області Ігореві Кондро до 20 серпня вирішити проблему нелегальних заправок на Львівщині.

Як повідомили у Державній фіскальній службі Львівщини, у межах операції “Акциз – 2018” протягом січня-серпня 2018 року податковою міліцією Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області проведено комплекс заходів з протидії неправомірній діяльності автозаправних сервісів без дозвільних документів, які здійснюють реалізацію палива невідомого походження і якості.

Так, задокументовано 16 незареєстрованих АЗС. В рамках відповідальності за правопорушення, з утримувачів станцій стягнули штраф у розмірі від 1 до 2 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Як стало відомо Syla.News, такий тіньовий бізнес функціонує у містах Кам’янка-Буській, Червонограді, Жидачеві, Трускавці, Новому Роздолі, Малехові, Городку та Львові.

Нелегальні автозаправки є у селах  Добряни Стрийського району, Ямельня Яворівського району,  Добрячин Сокальського району, Зимна Вода Пустомитівського району, Стрілковичі та Викоти Самбірського району.

За незаконне утримання автозаправного сервісу в Україні передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність. Відтак, статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності, тобто без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності.

За даними Нафтогазової асоціації України, втрати від нелегального ринку палива державного та місцевих бюджетів в 2018 році в Україні становитимуть близько 10 млрд гривень.

У Львові на таких заправках використовується понад 200 тонн паливно-мастильних матеріалів вартістю понад 5 млн гривень, що становить 0,05% від всеукраїнських витрат.

“На території Львівщини діє 24 нелегальні заправки, а в межах міста Львова – ще 16. Крім того, він зазначив, що нещодавно нова нелегальна заправка з’явилась на вулиці Зелена, 13. Там на власників АЗС наклали штраф у розмірі 3 млн гривень”, – повідомляв член громадської ради Львівської облдержадміністрації Андрій Болюбаш.

І додав, що попри це, заправка продовжує працювати, а рішення суду оскаржують.

Натомість ДФС Львівщини повідомляє, що станом на 3 серпня 2018 року укладено сім судових рішень . В одному випадку у рамках покарання з власників АЗС було стягнено 17 тисяч гривень штрафу та конфісковано паливо і паливні ємності. В іншому випадку, у результаті судового засідання, описане майно було повернено власнику без штрафних санкцій. Ще в п’яти випадках судами накладено штрафи в мінімальному розмірі 17 тисяч гривень без конфіскації майна.

 

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

551 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up