В Україні вшановують пам'ять жертв «Великого терору»

В Україні вшановують пам’ять жертв «Великого терору»

«Великий терор» – це кампанія масових репресій, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР та особисто Сталіна. 

Про це повідомляє УНІАН.

Метою репресій була ліквідація реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни у національній та соціальній структурі суспільства. На Україну припала приблизно п’ята частина загальносоюзних арештів і розстрілів.

Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, творчої та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Крім того, 7 серпня 1932 року у СРСР було введено смертну кару за викрадення державної та колективної власності – так званий «закон про три колоски». Ініціатива ухвалення такого закону йшла особисто від Сталіна.

Ухвалення документу спричинило хвилю репресій. Всього, за неофіційними даними, за законом про три колоски за 1932-1939 роки було засуджено 183 тис. осіб.

У Києві відбудуться меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв «Великого терору» 1937-1938 років.

Як повідомляється на сайті Інституту нацпам`яті, у столиці сьогодні було заплановано проведення поминальної літургії в Покровській церкві на Подолі.

З 11:00 по 12:00 мають тривати  панахида та меморіальні заходи біля Хреста репресованим у 1930-х – 50-х рр. З 13:00 до 15:00 триватимуть меморіальні заходи у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

Syla.news

Коментувати

302 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up