Вчені створюють "розумні" рослини

Вчені створюють “розумні” рослини

На відміну від тварин, рослини досить добре піддаються генетичній модифікації і сьогодні можна створити рослину «на будь-який смак». Вчені з університету Теннессі планують з чисто декоративних прикрас створити датчики та сенсори.

За розробку відповідає група експертів на чолі з професором Нілом Стюартом, повідомляє видання “Цікавості”.

Основна ідея вчених у тому, що навіть без генетичної модифікації флора може реагувати на присутність у повітрі різноманітних агентів.

Професор Стюарт розповів:

«Цвіль, газ радон або високі концентрації летких органічних сполук без проблем уловлюються безліччю рослин. І навіть якщо ви думаєте, що перебуваєте в кімнаті на самоті – це далеко не так. Ви оточені цим органічним інкубатором. Причому не всі з них корисні. Рослини можуть не тільки поліпшити мікробіом, але і заздалегідь розпізнати проблеми.»

Суть розробки в тому, щоб у рослин з’явився «генетичний перемикач», який може реагувати на вміст певних речовин.

Стюарту і його команді вже вдалося створити рослини, які реагують на високий вміст азоту в атмосфері. При підвищеній концентрації рослини починають світитися.

Подібними «аналізаторами» можна «оснастити» як кімнатну, так і вуличну флору, яка буде виконувати функцію «корисних сенсорів». Адже функцію очищення повітря і вироблення кисню у рослин ніхто відбирати не збирається.

Більше того, такі рослини можна використовувати у військовій і цивільній сферах, якщо «навчити» їх реагувати на присутність у повітрі отруйних речовин.

Syla.news

Коментувати

363 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up