Лабораторні легені вдало трансплантували свиням

Лабораторні легені вдало трансплантували свиням

Дослідники медичного відділу Техаського університету успішно приживили лабораторні легені дорослим свиням без ознак медичних ускладнень. Хоча незрозуміло, наскільки ефективними є легені при забезпеченні киснем.

Про це повідомляє видання Pingvin.pro з посланням на Engadget.

Трансплантація вирощених у лабораторіях органів віднедавна вже не відноситься до галузі фантастики. Вчені розробили стабільну мережу кровоносних судин, необхідних для виживання свиней. Проблема полягала в тому, щоб створити таку структуру, яку б тіла свиней не відторгали.

Команда створила каркас легень з органу іншої тварини та використала миючий засіб і цукор для знищення всіх клітин і крові, щоб залишилися лише білки.

Читати також:  На Львівщині під час пожежі на фермі згоріли півтисячі свиней

Після цього вони занурили каркас у резервуар, заповнений поживними речовинами, і додали свинячі тканини легенів, використовуючи «ретельно розроблений рецепт».

Для розвитку органів потрібно було 30 днів, перш ніж вони стали готові до пересадки. Проте вони не потребують медикаментів чи пристроїв для подальшої роботи.

Ця трансплантація не означає, що вже незабаром подібні операції зможуть здійснюватися і на людях. Тривала життєздатність лабораторно вирощених органів також під питанням.

Читати також:  На Львівщині під час пожежі на фермі згоріли півтисячі свиней

Вчені відслідковували прогрес органів протягом двох місяців, але потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як вони служитимуть через рік.

Незважаючи на це, дослідницька група вважає, що в найближчі п’ять-десять років зможе вирости легені, котрі б підходили людям. Це могло б ліквідувати нестачу життєво важливих органів та покращити їхнє довготривале служіння.

Syla.news

Коментувати

336 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up