Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади в Антикорупційний суд

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади в Антикорупційний суд

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на вакантні посади суддів в Антикорупційному суді. Подання документів триватиме з 8 серпня по 14 вересня. 

Про це прес-служба ВККС.

Загалом планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Вища кваліфікаційна комісія суддів вже отримала 610 заявок кандидатів. Утім той, хто не реєструвався, все одно зможе подавати документи. За словами голови кваліфікаційної палати Станіслава Щотки, така кількість заяв свідчить про високий рівень довіри до комісії.

У Вищому антикорупційному суді також буде орган, який допомагатиме у відборі суддів — це Громадська рада міжнародних експертів. До неї входитиме шість осіб, які перевірятимуть доброчесність, професійні навички кандидатів.

Після ВККС розгляд документів претендентів відбудеться у Вищу раду правосуддя, а потім — до президента, який призначатиме суддів.

Нагадаємо, створення Антикорупційного суду — одна з основних вимог Євросоюзу. Всупереч вимогам іноземних партнерів, влада тривалий час пропонувала замість такого суду створити окрему палату в наявній системі. Лише наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко вніс законопроект до парламенту.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд.

2 серпня президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». Зміни дозволяють забезпечити ефективне започаткування роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду, в тому числі його Апеляційної палати, що стане суттєвим кроком у питанні протидії корупції в Україні.

Syla.news 

Коментувати

304 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up