Порошенко ввів законодавчі зміни для суддів Антикорупційного суду

Порошенко ввів законодавчі зміни для суддів Антикорупційного суду

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям нових норм про Вищий антикорупційний суд. Це забезпечить ефективний початок роботи та подальше функціонування антикорупційного суду, в тому числі його апеляційної палати, що прискорить процес протидії корупції в Україні.

Про це повідомляє прес-служба інтернет-представництва Президента України.

Повідомляється, що закон вирішує деякі питання організації діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантії діяльності його суддів. Також він деталізує діяльність палат вищих спеціалізованих судів та закріпить певні інституційні, організаційні, кадрові та фінансові автономії апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

За словами адвоката Павла Галича, наразі важко говорити щось конкретне про подальшу діяльність палат Вищого антикорупційного суду, адже він запрацює з наступного року. Проте сьогодні вже створено всі організаційні моменти щодо конкурсного відбору суддів, проведено відповідні зміни щодо регулювання навіть судової охорони.

“Судді Вищого антикорупційного суду матимуть ширші гарантії, ніж судді, які працюють у звичайних судових установах. У цьому питанні існують певні особливості. Наприклад, суд поділятиметься на палати: перша – це суд першої інстанції, друга – апеляційної, і при цьому вони мають діяти в різних приміщеннях. Апеляційна палата має навіть особливий рядок в держбюджеті для фінансування, тобто вони є абсолютно фінансово незалежні, скажімо так”, – прокоментував експерт. 

Крім того, таким суддям надаються особливі гарантії. Наприклад, вони та члени їх родини можуть цілодобово користуватися послугами охорони. Це буде незалежна судова інстанція, яка матиме змогу об’єктивно розглядати справи.

Павло Галич зазначив, що буде проходити конкурсний відбір для суддів, які претендують на вакантні посади в антикорупційному суді. Подання документів на ці посади триватиме з 8 серпня по 14 вересня цього року.

“Планують набрати 39 суддів, з яких 12 посад відділено до  апеляційної палати. Буде створено відповідно окрему громадську раду міжнародних експертів, яка буде готувати кандидатури на призначення у судді. До неї входитиме шість осіб, які перевірятимуть професійні навички кандидатів. Заявки кандидатів прийматиме Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Після їх перевірки, документи переходять у Вищу раду правосуддя, а згодом і до Президента України, який і призначає суддів”, – прокоментував юрист.

Водночас президент Петро Порошенко зазначив, що зміни до судоустрою повністю відкривають шлях до створення та функціонування Вищого антикорупційного суду.

“Я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із проханням якнайшвидше провести конкурс, а до Міністерства закордонних справ – в максимально короткі строки звернутися з проханням до наших міжнародних партнерів щодо делегування представників до Громадської ради міжнародних експертів. Я також звертаюся до всіх достойних правників – беріть участь у конкурсі. Від вашої принципової позиції залежатиме швидкість і ефективність боротьби з корупцією в Україні”, – прокоментував президент. 

Законом передбачено, що апеляційний розгляд справ щодо топ-корупціонерів буде здійснюватися виключно апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.

Syla.news

Коментувати

401 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up