"Бути чи не бути, ось у чому питання". Фестиваль "Кіт Ґаватовича" запрошує акторів на ролі у виставі Hamlet

“Бути чи не бути, ось у чому питання”. Фестиваль “Кіт Ґаватовича” запрошує акторів на ролі у виставі Hamlet

4 серпня у приміщенні Першого театру у Львові відбудеться кастинг на виставу Hamlet, яку поставлять спеціально до театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича”. Режисер очікуваної постановки – Макс Сір – працював у Нью-Йорку, Берліні, Вашингтоні, Празі та Парижі, навчався  у лондонському шекспірівському театрі “Гамлет”. Допомагатиме відбирати виконавців ролей  нью-йоркська акторка Міранда Ґазман.

До кастингу запрошують усіх акторів будь-яких вікових груп. Для цього потрібно підготувати короткий монолог улюбленого персонажа із Гамлета тривалістю до трьох хвилин.

“На кастинг можуть податись як актори з професійним досвідом, ті які мають освіту і є вже майстрами своєї справи, працюють у національних чи академічних театрах, але й актори-аматори чи представники незалежних театрів, навіть ще студенти, або ж зовсім без досвіду роботи у театрі, але із мрією. Кастингова комісія тому просить у заявці вказувати досвід”, – зауважила програмна директорка фестивалю Єва Якубовська.

Вона також додала, що для участі важливо мінімально володіти англійською мовою.

Репетиційні роботи триватимуть протягом серпня у Львові.  Натомість, фінансова винагорода учасників визначатиметься персонально для кожного, кого відберуть до участі у проекті.

Окрім іноземнмих режисерів до кастингової комісії входять Ольга Довгань-Левицька- театральна критикиня, Ірина Мазур – хореографиня, засновниця Балету життя. Олена Лоїк – голова конкурсної комісії, арт-директорка Театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича” та Єва Якубовська – програмна директорка Фестивалю.

Результати кастингу оприлюднять вже 7 серпня.

Організатори зазначають: цьогоріч поставили перед собою завдання винести театр за традиційні межі простору, адже вже три роки поспіль фестиваль проводили у парках.

“Цього року ми дещо змінюємо політику вечірніх показів – вони будуть у нетипових сценічних приміщеннях. Саме це і зацікавило міжнародних режисерів. Їхньою локацією для показу стане раніше відоме трамвайне депо на Сахарова, а тепер LemStation. Спеціально для цієї вистави вони розробляли сценографію під час своєї роботи у шекспірівському театрі Глобус”, – пояснила Єва Якубовська.

Вона також пояснила, що унікальність проекту полягає не лише у процесі роботи, але й у її втілені. А саме  у візуальному прочитанні міжнародних режисерів, які працюють у Нью-Йорку, але й мають спеціальну резеденцію у Берліні. Це дає можливість акторам не просто попрацювати над створенням візуально-актуальної виставі Hamlet, але й брати участь у тренінгах режисерів, які свого часу проводили їх у різних країнах світу.

“Нам пощастило познайомитись із Максом та Мірандою на показі вистави нашого незалежного театру «Склад 2‘0» на виставі саспенс “Mainz”, яка відбувалась у нетиповому театральному приміщенні. У нашій розмові після показу, обговорюючи деталі театрального середовища, ми зрозуміли, що маємо попрацювати разом”, – розповіла  програмна директорка фестивалю Єва Якубовська.

Фінансуванням проекту наразі займається Львівська міська рада та театр “Склад 2.0”. Окрім того, оплата акторам буде проводитись за кошти, виручені з продажу квитків на виставу.

Прем’єра відбудеться у Львові 8 вересня о 21:00. Квитки надійдуть у продаж 23 серпня.

Наталія Козак, Syla.news

Коментувати

893 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up