У МОН розглянули пропозиції щодо фінансування закладів профосвіти

У МОН розглянули пропозиції щодо фінансування закладів профосвіти

Міністерство освіти та науки розробило низку пропозицій різнорівневого фінансування закладів профосвіти, зокрема, галузеве замовлення, міжбюджетні трансфери та залучення роботодавців для освітнього процесу.

Уряд повідомив, що зміни у системі фінансування закладів профосвіти мають вирішити проблеми підготовки кадрів, а також дати нові стимули для співпраці з роботодавцями. Для цього фахівці МОН розробили низку пропозицій.

Про це йшлося під час робочої наради сьогодні, 1 серпня 2018 року.

“Невелика частина державного фінансування припадає на навчання учнів за професіями загальнодержавного значення. Також державним коштом покривається здобуття загальної середньої освіти учнів, що навчаються у ПТНЗ. Далі весь тягар падає на органи місцевого самоврядування. ”, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У МОН підготували 3 пропозиції різнорівневого фінансування закладів профосвіти:

  1. галузеве замовлення: державне/комунальне підприємство, готуючись до реалізації масштабної програми або замовлення, фінансує підготовку робітників, які далі працюватимуть над виконанням програми;
  2. міжбюджетні трансферти: міська рада приймає рішення про передачу коштів з міського бюджету обласному. Обсяг замовлення визначатиметься пропорційно кількості учнів, зареєстрованих на території міста або обласного центру;
  3. залучення роботодавців до освітнього процесу: 1) підготовка учнів за дуальною формою навчання; 2) навчання за кошти роботодавця.

Так, для того, щоб представники бізнесу мали додаткові гарантії у фінансуванні підготовки працівників, також розглянули можливість розробки типової угоди, яку роботодавець вкладатиме з учнем та представником закладу освіти. Таким чином учень безкоштовно здобуватиме освіту та отримає робоче місце після закінчення навчання, а роботодавець – кваліфікованого робітника з гарантованим періодом роботи.

Syla.news

Коментувати

276 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up