У центрі Львова з пневматики поцілили у вуличного музиканта

ЛМР оголосила тендер на реконструкцію скверу та встановлення меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні

Львівська міська рада оголосила тендер на реконструкцію скверу на вулиці Кривоноса з облаштуванням громадського простору та встановленням меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 15 серпня. 16 серпня буде проведено аукціон, за результатами якого буде визначено переможця для укладання договору.

Повідомляє пре-служба ЛМР.

Як відомо, 17 квітня відбулось урочисте закладення пам’ятної капсули на місці будівництва меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на Губернаторських валах. Споруджуватимуть комплекс за проектом переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію громадського простору з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Львові.

Конкурс тривав з 1 листопада 2016 року до 1 лютого 2017. Було подано 25 конкурсних проектів, серед яких журі вибрало переможців — авторський колектив з міста Львова: Андрій Лесюк, Марія Яструбчак, Христина Пундак. Переможці отримали 90 тис. гривень та можливість реалізувати свій проект.

Львівська міська рада отримала робочий проект авторів, підписала угоду з проектантами, погодила і затвердила на виконавчому комітеті Львівської міської ради детальний план території, а згодом і містобудівні умови та обмеження. Окрім цього, було проведено процедуру виділення землі на ЛКП «Зелений Львів». Саме це підприємство обслуговуватиме ділянку. Процес будівництва триватиме орієнтовно до лютого 2019 року.

Проектанти запропонували облаштувати новий громадський простір з обох сторін вулиці Кривоноса. Вони вирішили поєднати ідею створення пішохідного мосту над вулицею Кривоноса та облаштування меморіальної площі.

Меморіал складатиметься з двох частин: площі з стелою на верхній терасі та з пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводитиме на терасу зі сторони вул. Замкової, де буде створено площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні.

На мості запропонували встановити накриття, вироблене зі спеціальної сталі. На даху цього накриття будуть вирізані імена героїв Небесної Сотні, крізь які у дощову погоду стікатиме вода, що, символізуватиме «вічні сльози» за загиблими, а у сонячну погоду ці літери мають підсвічуватися природнім світлом.

Відповідно до архітектурного проекту, на мості також будуть розташовані п’ять плит, що символізують п’ять днів, у які загинуло найбільша кількість людей під час Революції Гідності, а також є символом барикад та щитів, що були невід’ємною складовою тих подій. На меморіальній площі буде встановлена спеціальна стела.

Міст та стела створюють музейний багатофункціональний простір, забезпечують громадську функцію і функцію пам’яті, створюють умови для вільних зборів, відкривають нові панорамні видові точки й вирішують проблему пішохідного та велосполучень через вул. Кривоноса, виконують просвітницьку (етичну, патріотичну) функцію та створюють нові туристично привабливі маршрути.

Основний матеріал проекту — кортен, який з часом змінює свою фактуру і має особливу символічність боротьби та палаючого вогню. Меморіал наповнено злаковими рослинами, які нагадують колоски пшениці, що є символом українського народу.

Коментувати

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up