Вперше за 45 років у Верховній Раді ремонтують купол. Вартість робіт - 7 млн гривень

Вперше за 45 років у Верховній Раді ремонтують купол. Вартість робіт – 7 млн гривень

У Верховній Раді розпочався ремонт купола. Роботи було заплановано ще у 2013 році. Про це повідомляє прес-служба парламенту

“Ремонт куполу не проводився вже 45 років – про це свідчить навіть напис зварювальним пристроєм на сталевому листі кровлі – «1973 рік», – повідомив головний фахівець відділу організації будівництва управління справами Верховної Ради Віктор Яремчук. 

Вперше за 45 років у Верховній Раді ремонтують купол. Вартість робіт - 7 млн гривень

Яремчук повідомив, що ремонт було заплановано ще у 2013 році, але планам не довелося відбутися через відповідні політичні події в Україні.

Вітчизняна фірма “Будівельно-реставраційна фірма “Відродження”,  яка має досвід реставраційних робіт і працювала на Маріїнському палаці, взялася за цей проект. Загальна ціна договору складає 7 млн гривень, що менше від експертної оцінки на півмільйона гривень. Відповідно до умов укладеного договору, роботи повинні бути виконані не пізніше 10 грудня 2018 року. Робота розпочалась у червні, ще до закінчення восьмої сесії.

Водночас Яремчук запевнив, що основна частина робіт буде завершена до початку пленарних засідань – буде повністю замінено скло, очищені та пофарбовані металеві конструкції.

На сталевих швелерах, що складають остов куполу Верховної Ради України, видавлено напис «1937 рік». Будівлю Парламенту було побудовано двома роками пізніше.

За словами фахівців, ремонт варто було проводити ще двадцять років тому, аби утримати будівлю у належному стані. Сучасні технології використовують вже новітні герметики – надміцні смоли, що не дозволяють попадати вологому повітрю всередину конструкції.

Наразі купол Верховної Ради накрили плівкою для захисту від дощів і вітру. Сталеві конструкції очистили від бруду, іржі і старої фарби. Більш ніж половину старого армованого скла, яке зносилося на 85%, вже зняли. Замість нього встановлять нове скло з Польщі. Залізний каркас, до якого будуть кріпити нове покриття, обробляють захистом від корозії.

Syla.news

Коментувати

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up