Регламентний комітет ВР пропонує заборонити журналістам знімати депутатів без їхньої згоди

Регламентний комітет ВР пропонує заборонити журналістам знімати депутатів без їхньої згоди

Регламентний комітет Верховної Ради пропонує заборонити знімати на відео народних депутатів без їхньої згоди.  Також комітет наполягає, що відзнятий відеоматеріал журналістів потрібно вилучати, якщо такий був знятий попри незгоду парламентаря.

Про це йдеться в листі за підписом очільника комітету Павла Пинзеника до Комітету з питань свободи слова, що надійшов у середу, 1 серпня. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє керівник комітету Ольга Червакова.

“Комітет вважає, що робота журналістів в Раді має бути відкритою, і ось як він розуміє цю відкритість:

“Зйомка, яка проводиться відкрито, має бути не прихованою (не таємною) для особи, щодо якої здійснюється ця зйомка. Припускається зйомка особи без її згоди, якщо вона проводиться, зокрема, відкрито в публічних місцях, поки особа, яку знімають на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку не висловить своє заперечення щодо цього, у такому разі зйомка повинна бути припинена, а моменти запису з участю цієї особи вилучені”, – пише вона.

За її словами, комітет посилається на статтю 307 Цивільного Кодексу України, якою передбачено, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.

Та як наголосили у регламентному комітеті, “виконання журналістами своїх професійних обов’язків не повинно виходити за межі конституційних принципів, згідно з якими, не допускається збирання, зберігання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди”. При цьому не уточнено, чи є розмова депутата в кулуарах парламенту конфіденційною інформацією.

“Тобто, комітет з питань регламенту вважає законним і правильним те, що Кримінальним Кодексом трактується як злочин, а Конституцією і законом про інформацію – як цензура!”, – написала Червакова.

Вона нагадала, що відповідно до 171 статті Кримінального кодексу, за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів передбачено до 3 років в’язниці, а також за перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків – 4 роки.

Регламентний комітет пропонує вилучати у журналістів відео з депутатами, зняте в Верховній Раді, якщо депутат особисто…

Опубліковано Olga Chervakova Середа, 1 серпня 2018 р.

 

Коментувати

416 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up