Перезавантаження: у Львові запустили фонтан, який не працював 70 років

У вівторок, 31 липня, у Львові запустили фонтан “Криниця з левами”, який був встановлений ще в ХІХ столітті. 

Про це повідомляє Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Фонтан “Криниця з левами” розташований на вулиці Коперника. Після реставрації у чаші, заповненій декоративним камінням, будуть бити вгору три струмені.

Кам’яні леви вирізьблені ще у XVII столітті голландцем Бернардом Дікембошем для старої львівської Ратуші. Раніше «Криниця з левами» живилася від природного джерела і з нього можна було пити воду. Але у 1950-х роках джерело зникло. Тепер фонтан живитиметься водою з міського водогону, але пити з нього – не рекомендують.

Нагадаємо, реконструкцію “Криниці з левами” розпочали у Львові ще у жовтні минулого року. Планувати реставрацію почали ще з травня 2017-го року. У міській раді провели експертизу проекту та визначили попередню вартість робіт – 90 тис. гривень. Проте, як зазначила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР, через великий об’єм робіт доведелося шукати спонсорів на дофінансування.

На проведення робіт з міського бюджету виділили більше 200 тис. грн.

Syla.news

488 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up