На Львівщині на 39% зменшилась незаконна вирубка лісу

У І півріччі цього року на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства незаконна вирубка лісу зменшилася на 39 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Незаконна вирубка лісу зменшилася на 421 куб. м. Керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека зазначає, що із загальної кількості 669 куб. м незаконно зрубаної деревини працівниками державної лісової охорони встановлено 172 лісопорушники, які незаконно зрубали 349 куб. м деревини, що становить 52%.

Також в 117 випадках лісопорушники відшкодували збитки на 394,4 тис гривень. Усі інші невідшкодовані порушення, а саме 121 випадок, – задокументовані та передані в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди.

Головний спеціаліст Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Музика розповідає, в межах області регулярно проводять заходи з метою запобігання незаконної рубки лісів:

“Лісові насадження постійно контролюються. Цим займається вісімнадцять рейдових бригад. За останні 15-20 років тенденція вирубування лісів йде до зменшення”.

Найбільш критична ситуація у гірських районах – Старосамбірському та Турківському районах. Роман Музика пояснює це тим, що у місцевого населення немає достатньої кількості робочих місць.

“Крім того, є велика кількість лісопильних об’єктів, що є споживачами краденої продукції. Якби не було продажу, то ніхто б не рубав дерева”, — додає спеціаліст.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 665 для порушників передбачений штраф за вирубку лісів, розмір якої обчислюється відповідно до розміру шкоди, заподіяної лісу.

Нагадаємо, що у липні 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Він запроваджений строком на десять років.

23 липня 2018 року президент Петро Порошенко повернув у Верховну Раду раніше ухвалений закон про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.  

Syla.news 

 

227 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up